Kara Cooper

Kara Cooper

Kyra Zagorsky Sezóny 1 2018 - 2018


Narodila se na Arše. Je třetí generací obyvatelů Farmářské sanice. Starala se o hydroponickou farmu. Její otec zemřel během „utrácení“ Archy, její manžel pro změnu během „utrácení“ bunkru.

Ve Flashbacku v epizodě Red Queen můžeme vidět, že se Kara starala v bunkru o jídlo. Octavia chtěla vědět, zda přežijí pět let se zásobami, které měli. Kara jí řekne, že přeplněnost bunkru jim nedovolí žít déle, než pět let.

Jediným řešením se tedy zdála být redukce populace. Kara se rozhodla vzít záležitosti do svých rukou a vede povstání proti Octavii, aby zachránila své lidi tím, že je zavře v místnosti se zásobami a nechá tak ostatní za zamčenými dveřmi umřít hlady. Octavii s Jahou se ale podaří dveře otevřít, a tak se Kara pokusí zabít sama sebe, aby se vyhla bolestivé smrti, o které si byla jistá, že pro ni Octavia chystá. Ta jí ale zastaví tím, že jí hodí do ruky nůž.

Je vhozena do jámy, kde má bojovat s ostatními, co porušili pravidla Wonkru. Octavia totiž rozhodla, že každý vězeň bude bojovat na život a na smrt jako v Konklávi. Vítěz dostane jako odměnu život. Kara je nejrychlejší, a chopí se meče. Tím se stává prvním vítězem.

O šest let později stojí vedle Octavie s tetováním na čele. Společně s Nathanem Millerem, Indrou a Gaiou se stala Octaviinou nejbližší ochrankou.

V epizodě How We Get to Peace však přichází o život díky plánu Bellamyho, Clarke a Indry. Ti se rozhodli Karu zabít pomocí červů, a to tak, aby to vypadalo jako nehoda. To se jim ale nepodaří, protože plán, o kterém Kara věděla, byl úplně jiný, a tak je Clarke zatčena za zradu.