Nelson

Nelson

Lee Majdoub Sezóny 2 2019 - 2020


Netrpělivý člen Dětí Gabriela, který vždy bojoval proti útlaku Starších v Sanctu. Když dokáže většinu z nich svrhnout, má jediný cíl – zbavit se Russella. Když ovšem zjistí, že v jeho těle dřímá někdo jiný, změní názor.

Nelson se narodil na planetě Alpha, bohužel se nikdy nedozvěděl, kdo ve skutečnosti byli jeho rodiče. Za to byl také vyhozen se Sancta a byl nabídnut jako oběť místním lesům. Naštěstí byl zachráněn Dětmi Gabriela, ke kterým se následně i přidal. Tam se stal poměrně důležitým lídrem celého seskupení.

Několik let sloužil Gabrielu Santiagovi. Ten, když konečně dokázal svrhnout Starší ze Sancta, tak Děti Gabriela byli opět vítáni ve svých starých domovech. Gabriel ovšem neměl příliš času k vedení svých lidí, radši se vypravil odhalovat tajemství Anomálie. Nelson ovšem zůstává v Sanctu a je jedním z nejvýraznějších velitelů Dětí Gabriela, který se stará o pořádek, když Gabriel není k dispozici.

Nelson zpočátku volá po popravě Russella Lightbourna, který ho kdysi právě vyhnal ze Sancta. Nelson má hlasitou podporu svých lidí, částečně i vězňů, ale dostane se do křížku s uctívači falešných bohů. Nelson posléze zjistí, že v těle Russella se ovšem umístil lstivý Sheidheda, který má zcela jiné cíle a pohnutky než Russell. Sheidheda Nelsona zmanipuluje, který se posléze přidává na jeho stranu.