Russell Lightbourne

Russell Lightbourne

JR Bourne Sezóny 1 2019 - 2020


Russell Lightbourne VII je charismatický, mírumilovný vizionář, který má na starosti správu Sancta na vzdáleném měsíci. Sám se považuje za člena královské rodiny a zajímá se o každého, kdo disponuje temnou krví.

Russell Lightbourne je vůdcem Sancta, společenství na klidném měsíci, které žije v harmonii. Právě sem se vydá Clarke Griffin a ostatní, protože vědí, že na měsíci samotní nepřežijí. Účinky rudého slunce a jiné biologické jevy v přírodě jim zkrátka znemožňují žít na místě, které naprosto neznají, a o kterém nic nevědí.

S Russellem nezačnou vůbec dobře. Clarke a zbytek se k němu přikradou právě v době zatmění a působení rudého slunce. Navíc mezitím na lodi Eligius Charmaine Diyoza zlikviduje pár Russellových lidí. Russell tedy nemá důvěru v Clarke, i když posléze usoudí, že by se jim měla dát druhá šance. Posléze ale zjistí zase od Delilah, co je Clarke skutečně zač a opět změní názor.

Russell zkrátka není schopný žít vedle masového vraha, který zapříčinil smrt několika nevinných mužů, žen a dětí. Clarke ale posléze zachrání Delilah a Russell si všimne, že Clarke disponuje královskou krví, tedy tou temnou. Ihned posléze změní názor a usoudí, že celá skupinka by mohla v Sanctu zůstat a učit se jejich způsobům. Clarke je ráda za Russellovo rozhodnutí, ale nikdo doposud neví, zda tím nebezpečným právě není Russell.
loading…