Budoucnost Knicku: Dočkáme se třetí série?

Budoucnost Knicku: Dočkáme se třetí série?

20.12.2015 19:29


Konec druhé série byl plný překvapivých zvratů a klidně by mohl sloužit jako závěr celého seriálu. O jeho budoucnosti však ještě není rozhodnuto. Cinemax se prozatím rozhodl objednat scénář k prvnímu dílu třetí řady. Článek obsahuje spoilery, doporučujeme jej tedy číst až po zhlédnutí finále.


Desátý díl druhé série jistě nenechal nikoho chladným. Kromě spousty překvapivých odhalení napříč všemi dějovými linkami, nás zanechal v němém úžasu nad osudem hlavní postavy, Dr. Johna Thackeryho. Podle všeho to vypadá, že zemřel během riskantní operace, kterou prováděl sám na sobě. Nicméně adrenalinová injekce, kterou mu Bertie bodnul do srdce ve stylu Pulp Fiction, vyvolává otázku, zda je to skutečně definitivní konec Thackeryho cesty. A tak je to ostatně se všemi postavami. Jako uzavření jejich osudů finále druhé série funguje skvěle, ale zároveň si tvůrci nechali všechna vrátka otevřená pro případné pokračování. Otázkou je, zda se ho dočkáme.

Cinemax si objednal scénář k prvnímu dílu třetí série 

Prozatím o případném obnovení seriálu na další sezónu nic konkrétního nevíme. Vše je momentálně v jednání, ale Cinemax má podle všeho zájem pokračovat. Režisér Steven Soderbergh ovšem od začátku zamýšlel, že natočí pouze dvě série. Jelikož jako jeden z mála tvůrců režíroval každý díl, je to pro něj samozřejmě značně vyčerpávající. Ne náhodou se během jednotlivých řad seriálů pravidelně střídá hned několik režisérů, aby nastolené tempo všichni vydrželi. Oba hlavní scenáristé a výkonní producenti Michael Begler a Jack Amiel by se však měli vrátit, pokud další série dostane zelenou. Podle časopisu Variety si u nich Cinemax objednal scénář k prvnímu dílu třetí série. Zdá se, že vše teď závisí hlavně na Soderberghově rozhodnutí, zda se pustí do náročného natáčení další řady. Ten momentálně pro HBO, pod které Cinemax spadá, chystá další televizní projekt Mosaic, ve kterém by se měli objevit Sharon Stone a Garrett Hedlund.


Představení musí pokračovat

Může ale pokračovat bez své hlavní hvězdy? Clive Owen měl podepsanou smlouvu pouze na dvě sezóny, se kterými počítal. A zakončení osudu jeho postavy Dr. Thackeryho naznačuje, že v případě další série by se už nemusel objevit. The Knick má ale natolik silné vedlejší postavy, že by jejich dějové linky dokázaly utáhnout i při absenci hlavní hvězdy celý seriál. Přesto by ale byla ztráta Owena hodně citelná.

Nám nyní nezbývá nic jiného než čekat, jak se Cinemax a tvůrci rozhodnou. Uvítali byste další sérii, nebo jste se zakončením spokojeni? A lákal by vás seriál, i kdyby se už nevrátil Clive Owen?

Foto: Cinemax


Jít na The Knick | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!