S04E09: Episode 9

S04E09: Episode 9

CZ 26.4.2020 53 minut


Brida a Sigtryggr vedou Dány do Winchesteru, o jehož aktuální situaci jim řekl zrádce Eardwulf. Haesten přepadne Uhtredovu družinu a získá cenné zajatce.

Základní info:

Režie: Ed Bazalgette
Scénář: Martha Hillier
Hrají: 

Trailer ke třetí sérii:

Foto: Netflix


Thumbnail Play icon


  • Limitsalv
    Limitsalv 7.9.2020 | 8:16:41

    Tak tento díl to je dobrý přešlap,4 série do teď super a jak to takhle tvůrci mohli zkurvit. Sightryggr útočil na Brunnanburh v Mercii a né na Wintanceaster. Rychlost jak jej obsadili v podstatě skopíroval děj z první série a to už zde bylo. Brida měla velký vliv až na Ragnala, což je až v 9 knihze, to samé i Eardwulf jo pekl z dány resp. s nory, ale sťal jej až Ethelstan v Brunnanburhu. Jak by se k Sightryggrovi dostali další noři nebo dání, aby jej podporovali když je v samém srdci Wessexu a okolo jsou jen křesťané, toto nemá logiku. Toto mohla vymyslet fakt jen ta hloupá a těhotná Brida, které už asi hrabe, nejspíš z toho kolik už vystřídala nocležníků. Zpracovaní, kostýmy, výkon herců baví, ALE tento vymyšlený děj je prostě hovadina:-(, jsem teda zvědavý na finální díl, snad nezklame.

  • svätý.šebastián
    svätý.šebastián 5.5.2020 | 12:43:45

    A toto bolo čo? Haesten by ho tam takto nenechal, zase to klišé o záchrane. Edwardov útok nezmyselný, na koňoch múry neprerazia. Podarilo sa im to isté, na čom padol Cnut. Aspoň, že je tam Brida a jej fanatickost. Obávam sa však posledného dielu…


The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Pauza
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Ian Hart (Beocca), Alexander Dreymon (Uhtred), Emily Cox (Brida), David Dawson (Alfréd), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Toby Regbo (Aethelred), Rune Temte (Ubba),