Bella Ramsey se vyjadřuje k počátečnímu odmítavému postoji k jejímu obsazení

Bella Ramsey se vyjadřuje k počátečnímu odmítavému postoji k jejímu obsazení

19.1.2023 21:00


Hvězda seriálu The Last of Us Bella Ramsey, která v adaptaci od HBO ztvárňuje Ellie, se vyjádřila ke tvrdým reakcím na její ztvárnění Ellie.


V rozhovoru pro The New York Times se Bella Ramsey zamýšlí nad svou reakcí na první ohlasy po obsazení do seriálu The Last of Us. Herečka přiznává, že ji negativní ohlasy fanoušků původně rozrušily a dokonce ji přiměly pochybovat o jejím výběru do role.

Je to poprvé, co jsem na něco měla negativní reakci. Byly chvíle, kdy mi to přišlo vtipné. Pak jsem se dostala na konec desetiminutového procházení mobilu na sociálních sítích, odložila mobil a říkala si: „Možná to byl špatný nápad.“ Teprve nedávno jsem se smířila s tím, že jsem Ellie a že ji umím zahrát. Že jsem dobrá herečka. Ale to vydrží pár týdnů a pak si zase budu myslet, že jsem hrozná. To je prostě proces.


Po obsazení Belly a Pedra Pascala do rolí Ellie a Joela se část fanoušků obrátila na sociální média, aby si postěžovala na tuto volbu. Hlavní výtky směřovaly ke vzhledu Belly, která se svému protějšku z videohry podobá jen vzdáleně, a k Pascalově latinskoamerickému původu. Pascal nedávno přiznal, že ho dokonce šokovalo, když si někteří fanoušci stěžovali na jeho neschopnost nechat si narůst plnovous, což je jeden z Joelových výrazných fyzických rysů. Gabriel Luna, který ztvárňuje Joelova mladšího bratra Tommyho, a Nico Parker, která hraje Joelovu dceru Sarah, se také setkali se značnou nevolí kvůli odlišné etnické příslušnosti herců od původních postav.

Takto ostré reakce na adaptace populárních rolí se daly očekávat. Když se adaptace odchýlí od toho, co bylo předtím, část fanouškovské základny bude pravděpodobně reagovat negativně. Ohlasy na herecké obsazení The Last of Us se nedávno znovu rozpoutaly po oznámení hvězdy seriálu True Blood Rutiny Wesley v roli Marii, vůdkyně komunity přeživších v Jacksonu ve Wyomingu. Určitým fanouškům vadilo rozhodnutí o rasové záměně postavy, protože Maria je ve videohrách běloška a Wesley černoška. Spolutvůrce série The Last of Us Craig Mazin se však již dříve snažil fanoušky ujistit, že herecké výkony jsou na úrovni svých videoherních protějšků a skutečně ctí práci původních herců.

Přestože určitá část fanoušků stále pochybuje o Belle, vydání prvního dílu a téměř všeobecné přijetí od kritiků uklidnilo obavy mnoha fanoušků. Skóre The Last of Us na Rotten Tomatoes dosahuje působivých 99 % od kritiků a 96 % od fanoušků, což je dost slušné číslo. Na IMDB má seriál skóre 9,4/10, kde hlasovalo celkově 55 tisíc uživatelů. A pokud se podíváme na naše české CSFD, tak je popularita taky poměrně slušná. Seriál má po prvním dílu 87 % a je 83. nejlepším seriálem. Uvidíme, jak se seriálu dál povede a zda kritiky ohledně obsazení herců postupně opadnou.

Foto: HBO Max, EW, Naughty Dog


Jít na The Last of Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!