Tvůrci vysvětlují, proč se ve druhém díle The Last of Us objevil polibek

Tvůrci vysvětlují, proč se ve druhém díle The Last of Us objevil polibek

25.1.2023 21:00


Tvůrci televizního seriálu The Last of Us, Neil Druckmann a Craig Mazin, vysvětlují, proč během dramatického závěru druhé epizody došlo k onomu polibku.


V nedávném rozhovoru pro Variety Neil Druckmann a Craig Mazin vysvětlili, proč muselo ve druhém díle dojít k nechutnému infikovanému polibku s Tess. Při vývoji seriálu Mazin vycházel z toho, co hra stanovila ohledně povahy nakažených, a přál si rozšířit vědecké poznatky o šíření i chování hostitelů a ptal se sám sebe: „Proč jsou nakažení lidé násilní?“. To vedlo k nenásilné interakci mezi Tess a běžcem, kterou Druckmann popisuje na hraně hororu.

Craig Mazin:


Na začátku jsme zkoumali, jak houby vypadají ve skutečnosti, a měli jsme opravdu dobrou předlohu pro to, jak vypadají ve hře. Chtěli jsme jít dál a říct si: „Dobře, jaké jsou různé formy a funkce hub?“. Našel jsem obrázek, který vytvořil jeden umělec, na němž byl někdo, koho pohltila houba a v jeho ústech byly houby. Už jsme mluvili o úponcích, které z nich vycházejí, a kladli jsme si filozofické otázky: „Proč jsou nakažení lidé násilní? Když jde o to, aby se houba šířila, proč musí být násilní?“ A tak jsme si říkali, že to není pravda. Shodli jsme se na tom, že ne. Jsou násilní, protože se bráníme, ale co když ne? Jak to vypadá, když prostě stojíte úplně v klidu a necháte je, aby vám to udělali?

Foto: HBO Max

Pak jsme se dohodli na této noční můře. Je to znepokojivé a násilné. Myslím, že je to velmi primární ve způsobu, jakým to zasahuje do vašeho vlastního těla. Je to pozoruhodná kombinace Neilovy režie, herectví Anny Torv, když tam očividně nic není, a našeho oddělení vizuálních efektů, které odvedlo nádhernou práci, aby to všechno dohromady působilo reálně a hrozivě.

Neil Druckmann:

Částečně se jednalo o odklon od hry, kdy je Tess zabita vojáky. Dlouho jsme se bavili o tom, co je tematicky vhodnější pro tuto epizodu, která se jmenuje „Nakažený“ a je o hrozbě zvenčí. Opustili jsme karanténní zónu a to vedlo k této jiné verzi, kdy dává Tess Joelovi a Ellie možnost úniku tím, že vyhodí do vzduchu hromadu nakažených. Protože jsme k postavám, které máme tak rádi, krutí, připadalo nám, že ví, že je s ní konec. Navíc ten zapalovač nefungoval a my ji dovedeme až na pokraj hrůzy, než jí konečně poskytneme východisko v podobě smrti.

V původní videohře se Cordyceps může přenést kousnutím nakaženého člověka nebo ze spor, které se vytvoří v infikovaném hostiteli. V seriálu však byly spory jako dominantní cesta přenosu vyloučeny a jako další způsob přenosu infekce byly zařazeny úponky mycelia. Úponky vycházejí z úst hostitele, ale vyrůstají i z jiných částí těla a vytvářejí rozsáhlou síť šířící se hluboko v půdě infikované oblasti. Když je jedna z větví houby narušena, jsou varováni všichni nakažení v okolí.

V rozhovoru pro Entertainment Weekly Craig Mazin však ovšem tvrzení o sporech tak trochu vyvrátil navzdory dřívějším zprávám a poznamenal, že v budoucnu se ještě objevit mohou.

Nemyslím si nutně, že jsme spory z našeho seriálu vyloučili. Jen jsme se k tomu ještě nedostali. Je možné, že se vrátí. Možná máme nějaký plán, to je můj názor.

Uvidíme tedy, zda se sporů dočkáme v první řadě, nebo až v následující druhé, která by mohla přijít.

Přišel vám tento polibek taky tak znepokojující?


Jít na The Last of Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!