Druhý díl překonal na HBO rekord ve sledovanosti

Druhý díl překonal na HBO rekord ve sledovanosti

24.1.2023 21:00


Nová zpráva od společnosti Nielsen ukazuje, že druhá epizoda The Last of Us zaznamenala od první epizody drastický nárůst ve sledovanosti, což je pro seriál od HBO rekordem. Zároveň i samotné hry zaznamenaly obrovský nárůst prodeje.


Nedávná zpráva od společnosti Nielsen dokumentuje velmi působivou sledovanost seriálu The Last of Us, který u první epizody When You're Lost in the Darkness zaznamenal v rámci HBO a lineárního vysílání 4,7 milionu diváků v USA. Zpráva odhalila obrovský skok u druhé epizody Infected, a to o 22 % s celkovým počtem 5,7 milionu diváků. To se dá počítat jako vůbec největší nárůst u dramatického seriálu od HBO mezi první a druhou epizodou. Zveřejněny byly také údaje o sledovanosti první epizody po celém týdnu dostupnosti na streamovací platformě, které se zastavily na neuvěřitelných 18 milionů diváků. Téměř tedy čtyřnásobek od premiéry před týdnem. Zdá se, že tento trend bude pokračovat, což znamená, že druhá epizoda by mohla po týdnu překonat hranici 20 milionů diváků.

Adaptace videoher si ve filmovém a televizním průmyslu vedou poměrně špatně. Mezi nedávné příklady patří všeobecně haněný seriál Resident Evil od Netflixu a filmová adaptace Uncharted pod vedením Toma Hollanda, která byla podobně pranýřována. Zdá se, že seriál The Last of Us s tímto tvrzením konečně skoncoval, neboť se dočkal převážně pozitivních ohlasů od kritiků i diváků. Mezi další významné úspěchy jsou zvýšené prodeje her.


Podle serveru GamesIndustry zaznamenali ve Velké Británii u první hry The Last of Us Part 1 prodejů o 238 %. Hra The Last of Us: Remastered pro PlayStation 4 zaznamenala ve Velké Británii nárůst prodejů o 322 %. Podobného úspěchu se hry dočkaly i ve Spojených státech, kde se na Amazonu mezi nejprodávanějšími hrami pro PlayStation 4 umístily The Last of Us Part 2 a The Last of Us: Remastered, kterým se podařilo překonat mnoho dalších velmi úspěšných her, jako je FIFA 23 nebo dokonce God of War Ragnarök.

Hra The Last of Us byla chválena za napínavý příběh, intenzivní akci a emotivní momenty. Získala řadu ocenění, včetně několika cen Hra roku, a je všeobecně považována za jednu z nejlepších her posledního desetiletí. Díky tomu, že se nyní vysílá seriál na HBO, objevuje hru stále více lidí a vypadá to, že oceňovaný příběh The Last of Us bude ještě populárnější. V seriálu nás čeká ještě sedm epizod a rýsuje se jako jedna z nejoceňovanějších videoherních adaptací všech dob, což snad v budoucnu otevře dveře dalším podobným projektům. Koneckonců je osvěžující vidět videoherní adaptaci, která je zpracována s péčí a respektem k původnímu zdrojovému materiálu. Hra The Last of Us Part 1 je v současné době k dispozici na PlayStation 5, vydání PC verze je naplánováno na 3. března 2023.

Jste rádi za takový úspěch? Už jste si hru zahráli, nebo čekáte na PC verzi?


Jít na The Last of Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!