HBO v seriálu nezmění orientaci Ellie

HBO v seriálu nezmění orientaci Ellie

17.8.2020 22:00


Po oznámení, že herní série The Last of Us se dočká seriálové adaptace, se vynořila spousta obav, přání a otázek. Mezi ně patří i otázka, zda seriál bude brát v potaz sexuální orientaci Ellie, nebo zda ji vymaže.


Druhý díl herní série The Last of Us vyvolal v mnoha ohledech spoustu kritiky ale i chvály. V tomto střetu kolikrát stála i sexuální orientace Ellie. Příznivci chválili, jak byla ukázána bez jakýchkoliv stereotypů a bez toho, aniž by na její orientaci byl dán nějaký zvláštní důraz, jako to občas bývá.

V DLC k prvnímu dílu hry si hráči mohli zahrát scénu, kde se Ellie sblížila se svou kamarádkou Riley a kde se políbily. Tím pádem je tedy jasné, že její orientace byla plánovaná dlouho a nešlo o rozhodnutí, které bylo uděláno pro druhou hru.


Foto: Naughty Dog

Kvůli tomu mělo spoustu fanoušků obavy, že tento aspekt bude ze seriálu vymazán. Craig Mazin, tvůrce seriálu Chernobyl, který bude pracovat na The Last of Us však na twitteru potvrdil, že tato dějová linka bude do seriálu zakomponovaná a že je možné, že se v seriálu objeví i scéna ze zmiňovaného DLC.

Co si o tom myslíte?


Jít na The Last of Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!