Proč se dočkáme seriálového zpracování a ne filmového?

Proč se dočkáme seriálového zpracování a ne filmového?

13.4.2020 22:00


Stanice HBO před měsícem vydala prohlášení, že se pustí do zajímavého projektu. Úspěšná videohra The Last of Us se od stanice dočká seriálového zpracování. Proč se tedy dočkáme seriálu a ne filmu?


Ze společnosti Sony Pictures původně plánovali natočit film The Last of Us, ale nakonec se místo toho rozhodli spojit s HBO a udělat z toho seriálový projekt. Proč se tak stalo? Videohry a seriály dostávají více a více prostoru v Hollywoodu. Příkladem může být detektivní film Pikachu a Sonic the Hedgehog, kteří si solidně vedli celosvětově v kinech či seriál Castlevania, jenž si na stanici Netflix udržuje vysoké hodnocení kritiků. Není tedy divu, že studia hledají další trháky ve videohrách jako je právě The Last of Us.

Sony se v roce 2016 rozhodlo založit filmovou a televizní divizi PlayStationu, které se mělo pustit do zajímavých projektů. Tím nejúspěšnějším je zatím filmové zpracování videohry Uncharted, u kterého se to neobešlo bez jistých komplikací. Divize se chtěla pustit i do filmového zpracování videohry The Last of Us. Bohužel se tak nestalo, protože se studio nedokázalo dohodnout s videoherní společností Naughty Dog a tvůrcem hry Neil Druckmannem na scénáři, a tak projekt upadl do zapomnění.


Foto: Naughty Dog

Oficiálně nebyl uveden přesný důvod, proč se tvůrci rozhodli raději pro seriál než pro film. Stanice HBO se ale v poslední době zaměřuje na televizní adaptace, které byly dříve adaptovány do filmů – jmenovitě tedy seriály jako Watchmen či His Dark Materials. Díky tomuto kroku se mohly příběhy rozšířit s větší nuancí, než kdy mohly filmy. Autoři ze společnosti Naughty Dog se rozhodně pyšní svými vypravěčskými schopnostmi, o čemž svědčí jejich četně uznávané tituly. Je tedy rozumné, že viděli lepší příležitost vyprávět příběh Joela a Ellie v dlouhém formátu místo dvouhodinového fil­mu.

Jste rádi, že se videohra dočká seriálového zpracování, nebo byste byli raději za film?


Jít na The Last of Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!