Seriál The Last of Us se stává skutečností

Seriál The Last of Us se stává skutečností

24.11.2020 21:15


V březnu tohoto roku vypukla vlna radosti mezi fanoušky hry, když se objevily zprávy, že se hra přenese na televizní obrazovky. Dnes můžeme oficiálně potvrdit, že stanice HBO si seriál objednala.


Stanice HBO oficiálně objednala seriál The Last of Us. Seriál se bude zaměřovat na hlavní postavy Ellie a Joela a vypadá to tak, že zápletka alespoň první sezóny bude přímo následovat rytmus původní hry. V čele seriálu bude výkonný producent Černobylu Craig Mazin, Carolyn Strauss a Neil Druckmann, spisovatel a kreativní ředitel samotných her, který se bude také podílet na scénářích.

Foto: Naughty Dog


Druckmannova přímá účast by měla uklidnit některé fanoušky, kteří se bojí z neúspěchu převedení hry do televize. Ačkoli se herní adaptace v poslední době ubírají pozitivnějším směrem, historie je stále plná neúspěšných projektů. U The Last of Us se to stává obzvláště komplikované z důvodu nedávno vydaného pokračování, přičemž někteří jej oslavují jako další mistrovské dílo a jiní chtějí jeho existenci úplně popřít.

S ohledem na to je pravděpodobně dobré, že série HBO začne přizpůsobením první hry, jejíž příběh a postavy již byly osvědčenými hity. V závislosti na pozitivní přijetí první řady existuje potenciál, že by seriál mohl pokračovat hrou The Last of Us Part II, nebo se pustit do zcela originálního příběhu. Kolosální úspěch The Walking Dead ukázal, že v serializovaném prostoru je určitě velké publikum pro obsah ve stylu zombie. Uvidíme tedy, jak si s příběhem poradí.

Těšíte se na seriál The Last of Us?


Jít na The Last of Us | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!