Sam Burrell

Sam Burrell

Keivonn Woodard Sezóny 1 2023 -


Hluchý mladší bratr Henryho, který se skrýval před revolučním hnutím toužícím po pomstě v Kansas City.

Sam se narodil v roce 2014 nebo 2015 stejným rodičům jako Henry Burrell. Žil v karanténní zóně Kansas City kontrolované organizací FEDRA. Byl neslyšící, což vedlo jeho bratra k tomu, že se naučil znakovou řeč a naučil ho ji, aby mohl komunikovat. Aby tomu ještě více napomohl, naučil se také psát. Získal také zájem o komiksy Savage Starlight, naučil se kreslit superhrdiny z komiksu a naučil se znakovat titulní hlášku komiksu – „Vydržet a přežít“.

V určitém okamžiku Sam onemocněl leukémií. Protože věděl, že FEDRA je jediná, kdo má lék, který by Samovi mohl pomoci, Henry s tyranskými diktátory spolupracoval – prozradil, kde se skrývá vůdce městského odporu Michael Coghlan. Na oplátku FEDRA poskytla Henrymu lék, který použil, aby udržel Sama naživu.

Henryho činy, jimiž zachránil Sama, však vedly k tomu, že Michaelova sestra Kathleen Coghlan převzala vládu nad skupinou odporu a vedla válku proti FEDŘE. Odboj vyhrál válku a začal hledat a zabíjet známé kolaboranty. Protože věděl, že Samovo spojení s ním by ho mohlo stát život, Henry uprchl do úkrytu, který založil Eldelstein, aby ho ochránil a zásoboval je potravinami. Když Henry viděl, že se Sam bojí, dal mu barevné tužky a barvy, aby jejich úkryt vyzdobil kresbami superhrdinů.

Foto: HBO Max