Tom Perrotta: Chceme šou ukončit za našich podmínek

Tom Perrotta: Chceme šou ukončit za našich podmínek

15.4.2017 17:25


Přemýšlíte, co očekávat od třetí řady kromě přesunu do Austrálie? Z upoutávek již víme, že nás čeká další drama, záhady a potencionálně i konec světa. Co máme ale čekat podle tvůrců seriálu Toma Perrotty a Damona Lindelofa? To si přečtěte v následujícím článku.


Co mají fanoušci čekat od poslední řady?
Tom Perrotta: Čekejte velmi vědomé úsilí ukončit seriál za našich podmínek. Poslední řada je o zakončení v kosmickém a osobním stylu.
Damon Lindelof: Na HBO jsou různé druhy seriálů. Některé jsou fenomény jako The Sopranos nebo Game of Thrones. Jiné nedělají tak rozsáhlý dojem, ale jsou stejně důležité. My jsme chtěli, zejména pokud seriál ukončíme, aby se stal jedním z nezapomenutelných seriálů HBO. Takže když lidé budou mluvit o velkých seriálech HBO – ať už jsou to The Wire nebo Enlightened – tyhle seriály během let získaly velké uznání. Jak Tom říká, jsme nadšení, že jsme dostali možnost ukončit seriál podle sebe. Máme pocit, že jsme televizi přinesli něco opravdu zvláštního.

Jaký to byl pocit vidět tohle vaše dítě vyrůstat a dovést ho ke zdárnému konci?
Tom Perrotta: Pro mě je to vážně úžasná zkušenost. Měl jsem pocit, že se tenhle seriál postupně stal nezávislou entitou. Kniha byla samozřejmě základem, ale seriál se rozrostl v něco, co jsem vůbec nečekal. Původně jsem o The Leftovers smýšlel jako o adaptaci, ale nyní to vidím jako transformaci. Myslím, že Damon si zaslouží uznání. Byla to ohromná zkušenost. Je zajímavé stát na druhém konci a vidět, jak daleko jsme se dostali. Nevěděl jsem, že nás šou vezme tam, kam nás vzala. Byla to opravdu obrovská zkušenost.
Damon Lindelof: Předně jsem hluboce dojat tím, co Tom právě řekl. Je zajímavé slyšet, jak ten seriál popisujete jako dítě, protože takový je to pocit. Navzdory tomu, jaké byly vaše záměry, začne mít svou vlastní identitu. To byla pro mě osobně ta nejvíc strhující část. Vážně mám pocit, že ta spolupráce začala se mnou a Tomem při adaptaci jeho knihy a psaním pilotu, když jsme ještě nevěděli, zda to vůbec natočí. Na konci třetí řady jsme pracovali se třemi různými skupinami úžasných lidí z New Yorku, Austinu a Austrálie. Místnost pro autory se každý rok změnila. Myslím, že nakonec jsme spolupracovali s dvaceti různými autory. Fenomenálními herci od začátku do konce. Je pro mě těžké pochopit, jak daleko jsme se během 28 epizod dostali.


Co bylo nejzajímavějším vývojem, který jste nečekali?
Damon Lindelof: To že by šou mohla mít smysl pro humor. Ač je pravda, že zvláštní smysl pro humor. Ale když jsme začali, myslel jsem, že v tomhle světě není pro humor místo. Vždyť ti lidé toho tolik ztratili. Ale vždycky, když jsme zkusili něco zábavného, fungovalo to. Jsem ohromen některými věcmi, které jsme udělali ve druhé a třetí řadě, už jen když jde o tento bizarní humor. Byl přítomen v knize a myslel jsem, že na obrazovce by nefungoval. Ale nemohl jsem se víc mýlit.
Tom Perrotta: Pro mě byl obrovským překvapením sám Kevin Garvey. V knize je Kevin milý chlapík, který se snaží všem vrátit trochu normálnosti. V první řadě se stal temnou postavou. Ve druhé řadě se stal někým, kdo se dostal do dost extrémních míst. V jeho vlastní mysli došlo ke zlomu a možným sebevražedným událostem, měl schopnost pohybovat se skrze říše živých i mrtvých. Justin Theroux odvedl úžasnou práci, dokázal zahrát vše, co jsme mu řekli. Věci, které by si nedokázal ani představit, když jsme mu dali scénář pilotu.

Jaké další šílenosti myslíte, že Kevina Garveyho čekají ve třetí řadě?

Celý rozhovor na watchingthelef­tovers.com


Jít na The Leftovers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!