The Leftovers

The Leftovers


Když se řekne dvě procenta, nezdá se to jako velké číslo, ale když se bavíme o dvou procentech světové populace, dostaneme se na milióny. Milióny lidí náhle bez vysvětlení zmizely a svět se snažil přijít na to, co s tím má dělat. Nakonec nezbylo nic jiného, než se přizpůsobit. Ale co ti, kdo se nové situaci přizpůsobit nedokázali?

Právě o těch vypráví nový seriál stanice HBO The Leftovers, který se odehrává v městečku Mapleton.

Čeká nás seznámení s Kevinem a Laurie Garveyovými, rodiči Jill a Toma. Zatímco Tom, který je nejen otcem dvou dětí, ale také šéfem policie, se snaží v tomto novém světě udržet alespoň zdání normálnosti, Laurie nechá celý svůj život za sebou, aby se přidala k záhadnému kultu Vina Přeživších. Jill se snaží vypořádat se skutečností, že během zmizení byla očitou svědkyní odchodu své nejlepší kamarádky Jen a Tom nedávno odešel ze školy a uchýlil se k záhadnému odborníkovi.

Ve městě se střetávají dvě skupiny lidí. Obyvatelé, kteří se snaží alespoň v rámci možností jít dál i poté, co ztratili své blízké a kult Guilty Remnant (Vina Přeživších), který vede Patti Levin a jehož hlavním cílem je terorizovat zbytek města. Střetnutí těchto dvou skupin je nevyhnutelné a právě o cestě k němu a pocitech, které provázejí obyvatele města, je seriál The Leftovers.

Dalšími obyvateli města jsou starostka města Lucy Warburton, bývalý reverend a současný redaktor bulvárních novin, které sám vydává, Matt Jamison. Manželka a matka, která po zmizení najednou není ani jedním, Nora Durst. Svobodomyslná středoškolačka, která se nezdá býti šokovaná náhlým zmizením lidí, Aimee, nebo muž, který, zdá se, chápe, že časy se změnily a staví se k tomu čelem – často násilně, Dean.

Pro úspěch první řady byl seriál obnoven pro řadu druhou, která začala 4. října 2015.

Upoutávka na první řadu

Thumbnail Play icon


loading…