Ve druhé sérii uvidíme jiného Adara i šest nových tváří

Ve druhé sérii uvidíme jiného Adara i šest nových tváří

4.12.2022 8:20


Produkce druhé série Rings of Power je v plném proudu a do světa se tak dostávají první informace o jejím castingu. Už teď víme, že ďábelský padouch Adar se oproti první řadě výrazně změní. Joseph Mawle totiž v roli končí a nahradí jej hvězda Peaky Blinders nebo Sandmana.


Adar se v průběhu první série vyprofiloval v jednoho z vůdců skřetů, kteří se snaží zaplnit vakuum vzniklé po pádu Morgotha a dokonce pomohl k vytvoření Mordoru. Zároveň se stal i oblíbencem fanoušků, například u nás je aktuálně třetí nejoblíbenější postavou. V průběhu první řady jej ztvárňoval herec Joseph Mawle, který se proslavil účinkováním v Game of Thrones a viděli jsme ho i v Troy: Fall of a City. Ten ale nyní od role ustupuje na vlastní žádost, což ostatně potvrdil i na Twitteru. Vzhledem k tomu, že Adar se dokáže proměnit do jakékoli podoby, jeho odchod nemusí být žádnou větší tragédií.

Mawleho nahradí herec Sam Hazeldine, který má za sebou několik seriálových rolí, mj. v projektech jako The Kevin Bishop Show, Lightfields, Peaky Blinders, Knightfall nebo The Sandman. Vedle toho se objevil i v celovečerních filmech The Huntsman: Winter's War, The Hitman's Bodyguard a The Last Duel. Svým vzezřením navíc Mawleho částečně připomíná, změna Adara by tedy nemusela být tak značná.

Adara uvidíme v novém hávu. Foto: Amazon Studios

Hazeldine není jediným nováčkem v obsazení druhé série. Nově se totiž k projektu přidali Gabriel Akuwudike (1917), Yasen Atour (The Witcher), Ben Daniels (Jupiter’s Le­gacy), Amelia Kenworthy (Irl), Nia Towle (Rocketman) a Nicholas Woodeson (Skyfall). U žádného z herců prozatím nemáme potvrzenou roli, je ale samozřejmě pozitivní, že produkce pokračuje. Druhá řada se podle showrunnerů „poučí“ z chyb té první a vezme si k srdci kritiky fanoušků, můžeme se tedy těšit na Tolkienovu dílu věrnější příběh ze Středozemě. A na Prime Video se ho pravděpodobně dočkáme v průběhu roku 2024.

Co říkáte na recast Adara a nové obsazení?


Jít na The Lord of the Rings: The Rings of Power | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!