S01E01: Unauthorized Magic

S01E01: Unauthorized Magic

CZ 25.1.2016 920 000 52 minut


Quentin a Julia jsou pozváni k přijímacím testům na magickou univerzitu Brakebills. Zatímco Qunetin testem projde a může objevovat zcela nový svět, Julia se na školu nedostane a je poslána zpět do reálného světa, kde ji později kontaktuje Pete, který jí nabídne soukromou výuku. Quentin nachází v Brakebills nové kamarády. Když se však pokusí pomoci Alici s kontaktováním jejího zesnulého bratra, způsobí pohromu, o jaké se jim ani nezdálo.

Režie: Mike Cahill

Scénář: Sera Gamble a John McNamara

Quentin – zapřísáhlý fanoušek knižní série Filorie a ještě dál – byl právě propuštěn z psychiatrické léčebny, kam byl umístěn z důvodu hluboké deprese. Zrovna dokončil školu a je uchazečem na Yale. Jednoho dne se s jeho nejlepší kamarádkou Julií vydávají na pohovor, když se však dostaví na místo, naleznou jeho majitele mrtvého. Později hovoří se zdravotní sestřičkou, jež Quentinovi předá tajemnou obálku, v níž se nachází originální nepublikovaný rukopis šestého dílu Filorie a ještě dál.

Když později opustí dům, vydají se každý svým směrem. Quentin otevře obálku a probírá se rukopisem, když vtom zafouká vítr a jeden z listů odletí. Quentin se rozejde za ním, načež se začne prodírat křovím. Z ničeho nic se ocitne na slunečné louce a přímo před ním stojí rozlehlá budova, před níž už na Quentina čeká jeden ze starších studentů – Elliot. Quentin dostává nabídku na studium na této škole – magické univerzitě s názvem Brakebills, musí však podstoupit přijímací zkoušku. K té se dostaví i Julia, která u ní však narozdíl od Quentina neuspěje. Je jí uměle vymazána paměť a Julia je poslána zpět do reálného světa. Díky zranění, které si však při zkoušce udělala, se jí podaří nezapomenout úplně vše. Zpět v reálném světě je napadena neznámým mužem, vzápětí však zjistí, že se jedná o mága, který by jí mohl ve studiu kouzel pomoci.

Quentin se mezitím seznámí s Elliotovou kamarádkou Margo a se svým novým spolubydlícím Pennym. Jednoho dne se ve snu vydá do Filorie, kde mluví s Jane Chatwinovou a je varován před možným nebezpečím. Jane mu také doporučí, aby se naučil bojovou magii. Na konec jejich setkání Jane Quentinovi vypálí na dlani symbol, který se nachází na jeho kůži i po probuzení.

Později toho dne Quentin ukáže svůj symbol tiché, avšak velice chytré studentce Alice, která mu vysvětlí, že symbol vyzývá ke kontaktování „druhé strany“ a shodou okolností se Alice zrovna o něco podobného pokouší. Alice, Quentin, Penny a jeho kamarádka Kady spojí své síly a pokusí se o kontaktování druhé strany během noční seance, jejich kouzlo však zřejmě nemá žádné účinky.

Druhý den na přednášce se najednou zastaví hodiny a všichni jsou zmraženi. V místnosti se objeví podivná osoba, která má místo hlavy hejno molů. Tato osoba, známá jako Netvor, napadne profesora a vzápětí i děkana, který se přiřítí na pomoc. Následně se otočí na Quentina, poví: „Quentin Coldwater, tady tě máme.“, načež je Alicí, Pennym a Kady zahnán zpět do svého světa.

Foto: Syfy


Thumbnail Play icon


 • Jiri007
  Jiri007 30.10.2020 | 14:33:21

  Dobry dil, musim řict že Brakebills pozvali uchazeče fakt netradičně misto nějake pozvanky kde by přišli všichni najedno misto ale musim řict že jsem zvědav jak se to na te škole vyvrbi a jaka tajemsti škola skryva a jsem zvědav na Alici jestli zjisti co se stalo jejimu bratrovi jinak to jak si Alice podavali Margo tak to nemělo chybu a jsem zvědav na Julii jaka cesta je vybrana pro ni když neuspěla tak jsem zvědav jaka skupina ma o ni zajem a taky co je zač netvor a proč chce Quentina.

 • vegas
  vegas 8.5.2020 | 23:32:42

  Já usla chvíli před koncem :)

 • Kimberlly
  Kimberlly 16.2.2018 | 22:17:55

  Výborné. Chcela som si to pozrieť, keď to začalo a škoda, že nebol čas a prišla som k tomu až teraz. :)

 • martin1m2
  martin1m2 2.8.2017 | 15:57:35

  WTF was that shit … :D Ja nechápem tie hodnotenia … Ja som maniak na čarodejnícke seriály, filmy … na všetko … Videl som ich nespočetne veľa … Nielen, že tá mágia čo predvádzajú je nudná a zle natočená … ale aj ten príbeh je zatiaľ nenormálne nudný a herci sú strašne nesympatickí … Páčia sa mi iba tie 2 baby zo školy … Alice & Kady …

 • MarekKovacWhovian
  MarekKovacWhovian 6.2.2017 | 20:08:28

  Kým sa nedostal na školu to bola nuda ale postupne to gradovalo a gradovala a koniec mi zasadil obrovského chrobáka do hlavy. Ten nudný začiatok odpúšťam a napriek tomu dávam 4 hviezdy lebo ako celok je to veľmi fajn.

 • kalladoa
  kalladoa 20.3.2016 | 13:34:19

  Des a bes, tezko to moho byt horsi. Nicmene dalsi dil dam, abych vedel co a jak.

 • Quinzel
  Quinzel 3.2.2016 | 18:57:26

  Musel jsem to dát na dvakrát, protože jsem u toho po 20 minutách usnul, je to nudné a depresující, nic moc se tam neděje, nic tam nedává logiku, nikdo tam nic neřeší a postavy prostě proplouvají, jako kdyby to byl seriál v rozjezdu a ne pilotní díl, přijde mi jako kdybych pár episod vynechal.

 • Valada06
  Valada06 28.1.2016 | 0:15:29

  Má to malý spád.

 • Daydreamer54
  Daydreamer54 25.1.2016 | 19:01:35

  Knížku jsem nečetl, srovnávat tedy nemohu. A jinak? Jen pěkné triky a působivá závěrečná scéna. Dále pár pěkných tvářiček, jedna lehká děva s nesympatickým protivou+, z Pottera nám asi zbyly jen dvě „fakulty“, totiž Nebelvír a Zmijozel, kam asi, tipl bych si, směřuje kamarádka hlavního hrdiny. A TYVÍŠKDO by mohl šetřit tím létajícím hmyzem :-).

 • Lufienne
  Lufienne 12.1.2016 | 16:37:42

  Asi budu jedna z mála, co to četla. Představovala jsem si u tohohle příběhu hodně věcí a zatím mi toto podání přijde poněkud.. nudné. Hlavně herec postavy Quentina se mi nelíbí, představovala jsem si ho vyššího a více hubeného a více inteligentněji vypadajícího. Ale to tak bývá, když to prve čtete.. rozhodně tomu zkusím dát ještě šanci. :) Ale přijde mi, že dobrý příběh přišel pod ruce špatnému člověku, mohlo se tam dít tolik efektů a opravdu magických scén… má představivost je asi až moc velká :D

loading…

The Magicians(V zajetí kouzel)

Quentin Coldwater si v mládí vysnil svět plný kouzel, o kterém četl v knížkách. O to víc ho zaskočí, že tento svět z inkoustu a papíru opravdu existuje. A že on je jedním z mála lidí na planetě, kteří dokážou skutečně kouzlit. Začne proto studovat na škole pro kouzelníky Brakebills v New Yorku, kde si najde nové přátele a začne se učit tomu, pro co se skutečně narodil. Seriál vychází z knižní trilogie Leva Grossmana.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Jade Tailor (Kady Orloff-Diaz), Rick Worthy (Henry Fogg), Summer Bishil (Margo Hanson), Stella Maeve (Julia Wicker), Hale Appleman (Eliot Waugh), Arjun Gupta (William "Penny" Adiyodi), Olivia Taylor Dudley (Alice Quinn), Brittany Curran (Fen), Brían O'Byrne (Mischa Mayakovsky), Jason Ralph (Quentin Coldwater), Esmé Bianco (Jane Chatwin),