Mágové si už znovu nezakouzlí

Mágové si už znovu nezakouzlí

3.3.2020 18:37


Po pěti letech se Syfy rozhodlo, že seriál The Magicians došel na svůj konec a aktuální pátá série bude pro něj poslední. Před námi tak už je pouhých pět epizod a závěru seriálu se tudíž dočkáme 1. dubna.


Ukončením The Magicians po pěti sériích Syfy pokračuje ve svém trendu, kdy žádný ze svých seriálů neprotáhne za pátou sérii. Na takovémto počtu sérií skončily například seriály Haven, Lost Girl, Z Nation či Killjoys a seriál Van Helsing také odvysílá pátou sérii, která pro něj bude závěrečnou.

The Magicians se ale předem nepočítalo, že pátá série bude tou poslední. Nicméně tvůrci prozradili, že i přesto konec páté série napsali tak, aby případně mohl figurovat jako závěr celého seriálu, což se nakonec tak i stane. Nezbývá nám než doufat, že bude tento závěr dostatečně uspokojivý.


(The Magicians ukončí své vysílání pátou sérií. Foto: Syfy)

Důvodem ukončení seriálu je nejspíš klesající sledovanost, která oproti minulé sérii klesla téměř o polovinu. Není to až takovým překvapením, neboť se smrtí Quentina přišel seriál o mnoho fanoušků. Když se podíváme na sledovanost celého seriálu, tak první sérii v průměru sledovalo 775 tisíc lidí, druhá se zvedla na 788 tisíc a u třetí to kleslo na 710 tisíc. Sledovanost čtvrté série zaznamenala první větší skok, když ji v průměru sledovalo už jen 541 tisíc diváků. No a pátá série se zatím po osmi epizodách pohybuje na 341 tisících. Pokles jde vidět i u ratingů, kdy první tři série dosahovaly na hodnotu 0,3. Čtvrtá řada klesla na 0,2 a aktuální řada je na hodnotě 0,1.

Zdroj: Deadline

Co říkáte na ukončení seriálu? Přáli byste si ještě další série, nebo je podle vás dobře, že už seriál bude ukončen? A co byste v samotném závěru rádi viděli?


Jít na The Magicians | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!