The Magicians

The Magicians


Seriál The Magicians vychází z knižní série zvané Mágové od amerického spisovatele a novináře Leva Grossmana, která v České republice poprvé vyšla v roce 2015.

Příběh se točí kolem Quentina Coldwatera, středoškoláka z Brooklynu, který se svou nejlepší kamarádkou Julií už od dětství sní o světě plném magie zvaném Filorie, který se objevuje v jeho oblíbené knižní sérii Do Filorie a dál. Jednoho dne se Quentin shodou náhod dostane k přijímacím zkouškám na univerzitu Brakebills, jedinou severoamerickou univerzitu pro kouzelníky. Magie se tak pro Quentina rázem stává skutečností a na rozdíl od své kamarádky Julie dostává jedinečnou možnost se o ní dozvědět mnohem více než dosud. Netrvá však dlouho a na povrch začne vyplouvat i ta strana magie, která není zdaleka tak snová, jak se zdálo.

Za tvorbou seriálu stojí dvojice John McNamara a Sera Gamble. McNamara je známý zejména svou prací producenta a scénáristy seriálu stanice NBC Aquarius. Gamble se výrazně podepsala na seriálu Supernatural, pro který během prvních sedmi sezón napsala kolem třiceti scénářů. Po boku McNamary pracovala také dvě série v seriálu Aquarius.

Adaptace knižní předlohy se ujala stanice Syfy, která se soustředí především na žánry sci-fi, fantasy, horror, drama a reality show.

(Hlavní postavy The Magicians. Foto: Syfy)

V hlavních rolích hrají:

Upoutávka k seriálu The Magicians:

Thumbnail Play icon


loading…