Quentin Coldwater

Quentin Coldwater

Jason Ralph Sezóny 4 2015 - 2019


Zapřísáhlý fanoušek knižní série Do Filorie a dál, jehož dětské sny se rázem stanou skutečností.

Uzavřený snílek Quentin už odmalička věřil v magii, na rozdíl od jeho vrstevníků ho však touha umět kouzlit nikdy nepřešla. Jednoho dne se mu naskytne příležitost, o které vždycky snil a magický svět se stane realitou, když dostane možnost studovat na univerzitě Brakebills – univerzitě pro kouzelníky. Na rozdíl od jeho nejlepší kamarádky Julie projde přijímacími zkouškami a otevírají se mu tak zcela nové možnosti.

První série

První trable nastávají, když se Quentin snaží pomoci tiché studentce Alice kontaktovat jejího zesnulého bratra Charlieho. Zpočátku se zdá, že jejich kouzlo nemá žádné účinky, ale později se ukáže, že přivedli do Brakebills obávané stvoření zvané Netvor. (S01E01 Unauthorized Magic)

Quentin se za své činy musí spolu s Alice, Pennym a Kady zodpovídat před školní disciplinární komisí a všem hrozí okamžité vyloučení. Specialistka na výchovu Eliza však rozhodne, že dají studentům druhou šanci a smí tedy na škole zůstat. (S01E02 The Source of Magic) Alice přesto pátrání po Charliem nevzdává a Quentin jí s tím pomáhá. Po té, co Kady ukradne z Brakebills významnou knihu, Quentin a Eliot se vydávají zpět do reálného světa, aby ji získali zpět. (S01E03 Consequences of Advanced Spellcasting).

Posléze se Quentin probouzí v psychiatrické léčebně a zdá se, že všechny jeho dobrodružství v Brakebills byly pouze halucinace způsobené tím, že si nebral prášky. Ukáže se však, že je Quentin zakletý. Zatímco v reálném světě tvrdě spí, v jeho mysli se objevuje Penny schopný cestovat do myslí lidí a snaží se Quentina probudit. (S01E04 The World in the Walls)

V Brakebills nastanou prázdniny, a tudíž se Quentin může vrátit do reálného světa. Zamíří za svým otcem a záhy zjistí, že je těžce nemocný. Quentin s otcem vede upřímný rozhovor a prozradí mu, že dokáže ovládat kouzla. (S01E05 Mendings, Major and Minor)

Aby bylo studentům Brakebills povoleno pokračovat ve studiu, musí projít sérií zkoušek. V první zkoušce musí Quentin spojit síly s Pennym, se kterým nevychází zrovna dobře, ale jako tým uspějí. Další úkol spočívá v tom, že si musí s Alice navzájem svěřit svá největší tajemství. Jakmile se tak stane, oba se změní v ptáky a odletí pryč. (S01E06 Impractical Applications) Jak se později ukáže, Quentin a Alice nebyli jediní, kteří se přeměnili na ptáky. Když po vyčerpávající cestě dorazí tam, kam měli celou dobu namířeno, zjistí že se v podivné budově objevili i Penny a Kady. Později zjistí, že se nachází na Antarktidě v Brakebills Jih, kde se mají od profesora Mayakovskeho mají učit neverbální magii – v rámci toho všichni přijdou o hlas. (S01E07 The Mayakovsky Circumstance)

Quentin úspěšně projde kurzem neverbální magie a vrátí se zpět na Brakebills. Dozvídá se, že Penny ukradl a zničil rukopis šestého dílu Do Filorie a dál. Naštěstí jej před zničením přečetl, prozradí tedy Quentinovi, že autorem šestého dílu není Christopher Plover, ale Jane Chatwinová. Quentin, Alice, Penny a Eliot se vydávají do domu, kde Plover psal a pokouší se najít legendární knoflík, který prý slouží jako přenášedlo do Filorie. (S01E08 The Strangled Heart)

Quentin, Alice, Penny, Eliot a Margo se rozhodnou vzdorovat Netvorovi a vydat se do Filorie, což však obnáší zvládnutí bojové magie. Přestože se Quentin snaží, bojová magie mu moc nejde. (S01E11 Remedial Battle Magic)

Studenti cestují do Žádnozemě, kde jsou následně přepadeni, a tak Quentin skočí do fontány, kterou se přesune zpět na Zemi. Kontaktuje děkana Fogga, požádá ho o radu a dozví se, že Eliza byla ve skutečnosti Jane Chatwinová a díky kouzelným hodinkám, které jí daroval filorijský bůh Uhel, vytvářela časové smyčky, kterými zkoušela různé způsoby, jak zabít Netvora. Při čtyřicátém pokusu o jeho zabití Jane nechala Julii propadnout u zkoušek a právě v této smyčce se Quentin právě nachází. Kontaktuje Julii, poví ji celou pravdu a vydávají se do Filorie na vlastní pěst. (S01E12 Thirty-Nine Graves)

Quentin a Julia se sice objeví ve Filorii, jenomže o 70 let dříve než zbytek skupiny. Pátrají po dýce, která by byla dostatečně mocná, aby zabila Netvora. Jejich pátrání je úspěšné, ovšem výroba takové dýky trvá spoustu let. Quentin a Julia uzavřou s kovářem dohodu, načež se setkají s Jane Chatwinovou, která je pomocí svých schopností přesune o 70 let kupředu. Potkávají zbytek skupiny a Eliot se výměnou za mocnou dýku žení s dcerou kováře. Následně společně čelí Netvorovi, ale ten začne nečekaně útočit a jednoho po druhém postupně zneškodňuje, dokud ho neodzbrojí Julia. (S01E13 Have You Brought Me Little Cakes)

Druhá série

Když se Julia přemístí s Netvorem do reálného světa, Quentin jako jediný přeživší utíká do filorijského lesa a hledá pomoc. Když se vrátí, potká všechny naprosto bez zranění – zjistí, že je oživila Alice. Později je Quentin Eliotem korunován na krále Filorie. (S02E01 Knight of Crowns)

Během toho, co se všichni srovnávají s jejich rolemi vládců Filorie, plánují jak polapit Netvora a nadobro se ho zbavit. Když konečně mají plán, rozhodnou se ho uskutečnit. S Netvorem se však do Filorie připlete i Julia a Quentin ve snaze zachránit její život přeruší kouzlo na zachycení Netvora. Netvor uteče, aby vyléčil svá zranění, ale po čase je zpět a zaútočí na Alici. Quentin skočí mezi Netvora a Alice a schytá kouzlo místo ní – prakticky mu amputuje ruku. (S02E02 Hotel Spa Potions)

Quentin je v péči Kentaurů, kteří mu vytvoří dřevěnou ruku. Jakmile se zotaví, vydá se s Pennym na lov Bílé paní. Ta mu má splnit tři přání – nejprve si přeje, aby vrátila Alici život, to však Bílá paní nemůže splnit. Druhým přáním vrátí Pennymu ruce. Quentinovo třetí přání je vrátit se domů. (S02E04 The Flying Forest)

V reálném světě se Quentin setká s ženou, kvůli které se z Charlieho stal niffin a útržkovitě vídá Alice, což ho přivádí k myšlence, že má psychický problém. Později však zjistí, že to nejsou halucinace, ale Alice se ho opravdu snaží kontaktovat. Quentin se spojí s jejími rodiči a společně se pokouší ji přivést zpět. (S02E06 The Cock Barrens)

To se jim nepodaří, ale Quentin zjistí, že Alice se mu ukazuje, jelikož je součástí jeho – žije v tetování, které má na zádech. Alice vyžaduje, aby ji Quentin nechal převzít kontrolu nad jeho tělem na půl hodiny denně. Ačkoliv s tím nesouhlasí, jelikož se bojí toho, co bude Alice provádět, nakonec přikývne. (S02E07 Plan B) Situace se stupňuje natolik, že se nakonec Quentin rozhodne Alici propustit ze svého těla úplně. (S02E10 The Girl Who Told Time)

Spolu s Julií se pak vydává do podsvětí, aby jí pomohl najít její stín, místo něj však zpátky na zemi vezmou stín Alice, který Julia objeví naprostou náhodou. (S02E11 The Rattening)

Foto: Syfy