Alternativní realita v seriálu The Man in the High Castle je prošpikována mnoha skrytými odkazy a vtipy, které vám přinášíme v poslední části shrnutí první série.
1. epizoda
- Když Frank prochází ulicí nočního New Yorku, je možné v pozadí zahlédnout velkou Führerovu podobiznu s nápisem „Common Good“. Common Good je název několika neziskových amerických organizací.
- Před kinem, v němž si Joe promítá film, stojí nápis Rock Hudson. Rock je jedním z nejslavnějších amerických herců padesátých a šedesátých let.
2. epizoda
- Při Joeově jízdě po Canon City můžeme zahlédnout zchátralý dům s nápisem „Used Cars“, přičemž nad tímto nápisem visí logo Chevroletu. Symbolizuje tato scéna zničení amerických automobilek?
- Během sledování Juliany hraje Joeovi v autě píseň „Strange Fruit“ od Niny Simmons.
3. epizoda
- Akihito s manželkou se při pietní akci pokloní památce admirála Isoruka Yamamota, vrchního velitele japonského loďstva během války, u jeho pomníku.
- Akihito se rovněž účastní modlitby k bohyni Amaterasu, což je jedno z nejdůležitějších šintoistických božstev.
- Když žádá Maršál po Lemovi vepřové, říká mu černošský hospodský, že tento druh masa nemůže jíst, z čehož vyplývá, že je muslimského vyznání.
4. epizoda
- Maršálovi hraje v autě píseň „Back in the Suddle Again“ od Genea Autryho.
6. epizoda
- John nazve Joea druhým DiMaggiem. Joe DiMaggio byl jeden z nejslavnějších baseballistů 20. století a rovněž jeden z manželů Marilyn Monroe.
- Letiště, na které přilétá Wegener, se jmenuje „Lincoln Rockwell Airport“. George Lincoln Rockwell byl zakladatelem politické strany American Nazi Party a autorem nechvalně proslulých 14 slov: „We must secure the existence of our people and a future for White children.“ ("Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílým dětěm.)
- Během sledování oslav Dne veteránů v televizi hraje v pokoji skladba „Horst Wessel Lied“, pochodová píseň SA a později též neoficiální hymna Říše.
7. epizoda
- Ve sbírce pana Katsoury jsou mimo jiné i modely invazních lodí z kultovního sci-fi románu „War of the Worlds“.
- Když Katsoura ukazuje Robertovi Colt .44 z roku 1860, můžeme v pozadí vidět suvenýry z bitvy u Little Big Hornu (fotku a uniformu George A. Custera, čelenku Crazy Horse, aj.).
- Druhá bitva u Bull Runu, o které Katsoura nadšeně vypráví, proběhla koncem srpna roku 1862 a Konfederace v ní jasně triumfovala.
- Na fotkách v Childanově prodejně jsou např. Marilyn Monroe, Marlene Dietrich, Rock Hudson či Geronimo.
8. epizoda
- John nazve školní sestru Grendelem. Grendel je hlavním nepřítelem germánského hrdiny Beowulfa.
- Při návštěvě doktora můžeme na stolku vidět sošku boha lékařství Ásklépia.
- V klubu, jenž patří Yakuze, je na zdi vidět fotka Marlene Dietrich.
9. epizoda
- Při rozhovoru Heydricha s Wegenerem můžeme v pozadí vidět portrét prvního říšského protektora u nás – Konstantina von Neuratha.
10. epizoda
- Vůdcův zámek je totožný s legendárním Wolfensteinem, kde se odehrává kultovní videohra „Return to Casttle Wolfenstein“.
Foto: Amazon
Čtěte také:
Shrnutí první série: Politika, zakázané filmy a falešní agenti
Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně
Shrnutí první série: Nejvyšší představitelé NSDAP v alternativním světě
Shrnutí první série: Den veteránů, antikvariát a židovská rodinka
Shrnutí první série: Reinhard Heydrich, Kido, odboj a Adolf Hitler
#2 DarthRevan: Aha, tak to jsem ani netusil. ;) Ja si toho vsiml pri sledovani ;)
#1 moddo: Jelikož je to v zajímavostech na čsfd, tak jsem to sem nedával :-).
#3 moddoJeden velky postreh pro fandy ;) v dile S01E06 v 16:28 minute, kdyz vola starozitnik vola do rezidence Kasourovych, tak v pozadi hraje v pozadi od Antonia Dvoraka – Rusalka – Mesicku na nebi hlubokem – v češtině. ;) Tak a teď se přiznejte, kdo si toho všimnul :-D
#2 DarthRevan