S01E03: The 112th Congress

S01E03: The 112th Congress

CZ 8.7.2012 2 210 000 1 hodina


Generální ředitelka AWM, která vlastní ACN, Leona Lansing si zavolá Charlieho do své kanceláře, aby se jí zodpovídal za Willovo chování na obrazovce za uplynulých šest měsíců. Její syn Reese, ředitel společnosti, líčí, jak Willovo stálé zásadové postavení ničí společnost. Všechno to začne omluvou na obrazovce ve stylu Richarda Clarka, ve kterém Will říká americkému lidu, že se mu nedaří podávat zprávy, na kterých záleží.

V komentáři, který napsal pozdě v noci s pivem v ruce přislíbil, že se zaměří na jednoduchou pravdu „že v demokracii není nic důležitějšího, než dobře informovaní voliči“. Will říká svému obecenstvu, že rozhodnutí o tom, které informace jsou důležité, bude vykonávat sám a MacKenzie ho hrdě prohlásí „elitou v médiích“.

Brzy poté Will bagatelizuje nebezpečí atentátníka na Times Square a poukazuje na Maggienu radu, že první osoba, která viděla bombu, byl muslim. V zasedací místnosti se Reese ptá Charlieho, jestli Zprávy 101 využívají příběhy, které přitáhnou lidi k televizi, ale Charlie mu říká, že si to plete s „Šaškárnami 101“.

Po atentátníkovi se Willova pozornost upne na vzrůstající moc Tea Party. Říká Charliemu, že rozumí prvotnímu impulzu Tea Party – organickému střednímu proudu, který reaguje na negativní trendy -, ale teď je spoluvlastněná soukromými zájmy, specificky bratry Kochovými. Jako republikán jde Will za kandidáty Tea Party, Mikem Leem, Sharon Angleovou a Randym Paulem ve snaze získat zpět svojí stranu.

Will si do kanceláře vodí atraktivní ženy, se kterými vyráží na rande, často před zrakem MacKenzie. Po zvětšujícím se znepokojení přivádí Mac svého nového přítele Wadea do kanceláře v den voleb. Preference Tea Party se zvyšovaůy postupně. Během vysílání se na Sloanino naléhání ptá Will nově zvoleného kongresmana na plány Tea Party týkající se dluhového stropu, ale jeho otázky jsou překřičeny zvuky oslav.

Don tlačí na Elliota, aby se více zajímal o zpravodajství a méně o „fascinaci aktu cesty hlasovacího lístku do urny“. Elliot oponuje, že Don se stal idiotem od minulého týdne, kdy se rozešel s Maggie. Je teď na něm, zda se k Maggie vrátí, zapomene na ní, anebo si může hledat novou práci. Don využívá první možnost těsně ukázat svoje city k ní předtím, než má Jim možnost vyjevit Maggie své city k ní .

Den po volbách Leona hovoří s Charliem v konferenční místnosti. Chce vědět, co se stalo s Willovými lidsky zajímavými příběhy a opře se do Charlieho kvůli svému byznysu, který můžou nově zvolení kongresmani ohrozit. Charlie přiznává, že Willovi dal možnost dělat zprávy po svém a vyjádřit svůj názor, ale Leona vyhrožuje vyhozením Willa, pokud nenechá nové kongresmany být. „Vytvořila by situaci“, kdy by byl Willův vyhazov nutností a vzhledem ke tříleté doložce ve Willově smlouvě, by ho konečně dostala z obrazovky.

Režie: Greg Mottola
Scénář: Aaron Sorkin, Gideon Yago

Foto: HBO


Thumbnail Play icon


Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

The Newsroom

Inteligentní, aktuální a vtipný The Newsroom přibližuje zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice. Soustřeďuje se na moderátora Willa McAvoye (Jeff Daniels), výkonnou producentku MacKenzie, kterou s Willem pojí společná minulost, a celý tým redakce neustále se honící za novou informací a jejím ověřením, aby mohli být na zpravodajství, které dělají, právem hrdí.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Jeff Daniels (Will McAvoy), Chris Chalk (Gary Cooper), Grace Gummer (Hallie Shea), Kelen Coleman (Lisa Lambert), David Harbour (Elliot Hirsch), Chris Messina (Reese Lansing), Jane Fonda (Leona Lansing), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Dev Patel (Neal Sampat), Thomas Sadoski (Don Keefer), Alison Pill (Margaret Jordan), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Sam Waterson (Charlie Skinner), Emily Mortimer (MacKenzie McHale), Adina Porter (Kendra James)