Hra začíná: V novince The Night Manager proti sobě stanou Tom Hiddleston a Hugh Laurie

Hra začíná: V novince The Night Manager proti sobě stanou Tom Hiddleston a Hugh Laurie

21.2.2016 19:37


Americká a britská produkce se opět spojila, aby divákům předvedla výjimečné televizní drama. Dnes v noci začíná první díl seriálové adaptace románu The Night Manager s hvězdným obsazením. Dostupný bude od pondělí také českým divákům na stanici AMC.


Britský válečný veterán Jonathan Pine (Tom Hiddleston známý například jako Loki z Avengers) se v luxusním hotelu, ve kterém momentálně pracuje jako noční recepční, setkává s francouzskou kráskou Sophií. Ta se mu svěřuje s důkazy usvědčujícími vlivného podnikatele Richarda Ropera (Hugh Laurie, seriálový doktor Gregory House) z černého obchodu se zbraněmi. Krátce poté, co Jonathan předá důkazy svému známému z tajné služby, Sophie záhadně umírá. Jonathan se rozhodne ji pomstít. Tak zní základní zápletka příběhu, který už v roce 1993 vydal jako román britský spisovatel John le Carré.

(Obsazení seriálu The Night Manager. Foto: AMC/BBC)

Šestidílný seriál natočila britská stanice BBC a americká AMC. Není to zároveň první projekt zmíněné americké stanice se Spojeným královstvím. Už loni se například AMC spojila s Channel 4 u sci-fi dramatu Humans (které vycházelo ze švédského Äkta Människor).

Brity čeká premiéra už dnes ve 22:00 našeho času, Američané si počkají do ranních hodin (taktéž našeho času). Český divák ale nemusí zoufat. Stanice AMC, která má zastoupení i v naší zemi, uvede premiérovou epizodu hned v pondělí 22. února v devět hodin večer s českým dabingem.

Kromě Hiddlestona a Laurieho obsadila režisérka Susanne Bierová (Ten jediný) do jedné z hlavních rolí televizní hvězdu Olivii Colmanovou, známou především z detektivního seriálu Broadchurch. Olivie představuje v seriálu The Night Manager agentku Angelu Burrovou. V dalších rolích se objeví Elizabeth Debicki (Velký Gatsby) a Tom Hollander (Piráti z Karibiku 2 a 3, Lásky čas).

Hugha Laurieho dílo Johna le Carrého uchvátilo. „Do knihy jsem se zamiloval, když jsem ji četl poprvé někdy v roce 1993. Le Carrého obdivuji od mládí, ale tento příběh mně připadal neskutečně napínavý, strhující i romantický, téměř mytický,” vzpomíná sám herec. Superlativy nešetří ani Tom Hiddleston: „Jsem si jistý, že by každý herec chtěl účinkovat v adaptaci le Carrého děl, protože postavy jeho románů jsou neuvěřitelně složité, bohaté, a přitom překvapivé a plné protikladů, jako reální lidé." Více o postavách a příběhu si můžete přečíst v samostatném rozhovoru pro stanici AMC s Lauriem, Hiddlestonem a Colmanovou.

Foto: AMC/BBC

Thumbnail Play icon

Jít na The Night Manager | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!