Esther Mikaelson

Esther Mikaelson

Alice Evans


Čarodějka, která pomocí kouzla proměnila svoji rodinu v Původní upíry.

Esther je známá jako Původní čarodějka, která proměnila v 10. století svého manžela a děti v upíry, aby se mohli bránit proti silným vlkodlakům. Její manžel je Mikael, se kterým měla celkem šest dětí. Esther také měla aférku s vlkodlakem Anselem a s ním má dítě Klause, kterému později zablokovala jeho vlkodlačí geny.

Když Klaus zabil svou první lidskou oběť, aktivoval se jeho vlkodlačí gen, mohl se tak stát prvním hybridem – napůl vlkodlakem, napůl upírem, ale matka včas zakročila a jeho geny potlačila a na Klause byla seslána kletba, kterou se mu ale nakonec podařilo zlomit.

Jako duch Esther na druhé straně sledovala, jak její děti zabíjejí a cítila každou bolest, kterou způsobili. Jako duch také Esther chtěla zabránit Klausovi ve stvoření hybridů. Klausovi se i přes její nástrahy podaří hybridy stvořit. Po dlouhých staletí byla Esther v rakvi, až potomci dávné čarodějky Ayanny (Bonnie a Abby) otevřeli rakev a Esther přišla opět k životu. Svou rodinu Původních opět sjednotila a tvrdila, že chce, aby byli opět rodina. Její úmyslem ve skutečnosti bylo zabít své děti, protože porušují rovnováhu přírody. Pomocí kouzla spojí své děti tak, že když zemře jeden, zemřou všichni. Kouzlo bylo nakonec zlomeno a Esther zabita.

Krátce po příchodu New Orleans její ostatky uložili sourozenci Mikaelsonové na místním hřbitově, čímž se stala New Orleanskou čarodějkou a připojila se k předkům místních čarodějek.

Po nějaké době se jí podařilo posednout tělo místní čarodějky. V něm se opět pokusila „pomoci“ svým dětem, tentokrát se snažila jejich duši pomocí kouzla přesunout do těl čarodějů, aby je vysvobodila z životů upírů, nepovedlo se jí to a byla opět zabita (zabito bylo tělo čarodějky, kterou obývala), když sourozenci Mikaelsonovy zjistili, že se zachránila přesunutím do nového těla, tak ji v jejím novém těla uzamkli. V tomto těla pak byla proměněna v tolik nenáviděného upíra a posléze opět zabita.

Naposledy se v seriálu objevila, když ji potřebovali k poražení její sestry Dahlie, tentokrát jí nevědomky vzkřísila čarodějka Davina Clare. Esther později umírá v objetí spolu se svou sestrou.

Esther Mikaelson je…

Foto: CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!