The Resident

The Resident


The Resident je americký televizní seriál zaměřený na lékařské prostředí a vysílaný společností FOX. Poprvé se začal vysílat 22. ledna 2018 se 14 epizodami, kde za produkcí stáli Amy Holden Jones, Hayley Schore a Roshan Sethi. V roce 2018 byl seriál nominován v Teen Choice Awards na cenu Choice Breakout TV Show.

Foto: Fox

Smyšlená série se konkrétně zaměřuje na životy a povinnosti lékařů a zaměstnanců fiktivní nemocnice u Chastainského parku umístěné v Atlantě v Gruzii. Vše se odehrává především kolem Dr. Conrada Hawkinse, rezidenta a mentora, jež je v nemocnici už tři roky po nasazení v Afghánistánu, Dr. Devona Praveshe, mladého nováčka mezi rezidenty, který je připraven zachraňovat životy, Nicolette Nevin, sestřičky a rovněž bývalé přítelkyně Conrada, a Dr. Randolpha Bella, šéfa chirurgie a na konci první řady i nového ředitele nemocnice.

Zkoumání vnitřního fungování povinností postav v ambulanci a nemocniční medicíně, lékařského zanedbávání, nedbalých praktik a úmyslné porušování lékařské etiky i to je součástí seriálu včetně byrokracie v odvětví zdravotnictví v USA. Druhá řada měla premiéru 25. září 2018 a měla 22 epizod. Třetí řadu oznámili na konci března 2019 a premiéru by měla mít ve stejné datum co řada druhá čili 25. září 2019.

Upoutávka ke třetí řadě

Thumbnail Play icon