Kdo je Victor? Oběť okolností, nebo největší masový vrah?

Kdo je Victor? Oběť okolností, nebo největší masový vrah?

10.5.2015 14:00


Postavou, která v seriálu The Returned vyvolává nejvíc otázek a vzbuzuje nejsilnější reakce, je bezpochyby Victor, alias Henry, alias Saša, alias Eric. Tenhle klučina se evidentně vrátil víc, než jednou a způsobil nezměrné množství bolesti a desítky úmrtí.


Víme, že zemřel před 29 lety spolu se svou matkou, když jejich dům vykradli a jedním z útočníků byl Peter. Malý Victor byl chlapcem, který věřil na pohádky a na hodné víly, které se o něj postarají. Ale pak přišla ona osudná noc, kdy byl Victor zastřelen, když se strachy třásl ve skříni. Pokud víme, tohle byla Victorova skutečná smrt a její násilnost by vysvětlovala, proč se Victor (asi mu nikdy nezačnu říkat jeho skutečným jménem…) takhle zvrhnul. Myslím, že když zemřete takhle násilnou smrtí, ještě v tak útlém věku a vrátíte se, asi vás to musí změnit. Ovšem je pravda, že z Victora se stal řádný psychopat…

Už od počátku seriálu tvůrci situaci kolem Victora zamotávali a zastírali a mohli jsme se jen domnívat, jestli je tenhle kluk hodný a jen tak blbě kouká, že nás děsí, nebo je to skutečně monstrum. Objevovaly se různé názory. Napřed se zdálo, že je Victor jakýmsi andělem smrti a později se ukázalo, že tenhle kluk dokáže vyvolávat tak živé halucinace, že jimi člověka dokáže dohnat až k sebevraždě.

Byli jsme svědky toho, jak Peterovi vyvolal halucinace jeho bývalého parťáka ve zločinu a dohnal ho k tomu, aby se pokusil si prostřelit hlavu. Zbraň naštěstí pro Petera nevystřelila a hádám, že s tím bude mít Victor taky něco společného. Pak jsme viděli, jak dohnal k sebevraždě Tonyho, když si myslel, že ublížil Julii a v poslední epizodě způsobil halucinace Julie Nikki, což skončilo jejím pádem ze schodů. Jak to s ní dopadne, těžko říct, ale myslím, že to je přesně ta chvíle, která by mohla vyvolat zvrat v Julii a její pokřivené logice, což by mohlo zapříčinit, že se od Victora odvrátí a to by mohlo vyústit v to, že se stane jeho další obětí.

Připomeňte si moment, kdy situace mezi Victorem a Nikki vygradovala - jako obvykle stačí kliknout na obrázek a budete přesměrováni na video.

Foto: A&E

Z toho, co víme, se Victor zjevil minimálně po třetí a jsem si dost jistá, že ani to nebude poslední číslo. První zjevení, o němž víme, přišlo v roce 2002 – před třinácti lety – kdy se objevil u ženy jménem Monica Sandovalová a skončilo to tím, že zapálil její dům a oba je v něm zabil. Pak tu máme samozřejmě zjevení před čtyřmi lety, kdy si Victor omotal kolem prstu učitelku střední školy Lauren Navarro. Když ona ho opustila – těžko říct, čím ji k tomu dohnal, zabil Victor ji i celý autobus středoškoláků. Ano, ona osudná nehoda, která zasáhla Caldwell a zemřela při ní Camille. A nyní se má jeho obětí stát Julie Hanová. Těžko říct, zda se ještě v této řadě dočkáme nějakého rozuzlení její situace. Spíš si myslím, že to tvůrci nestihnou a hodně doufám v řadu druhou, protože si mě tenhle seriál vážně získal.

Jaké jsou vaše aktuální teorie o Victorovi? Jak myslíte, že dopadne Julie? Přežila podle vás Nikki ošklivý pád ze schodů, nebo se Victor zbavil své odpůrkyně? Rozsvítí se Julii, nebo bude její zaslepenost vůči malému chlapci pokračovat?


Jít na The Returned (US) | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře