Mění zmrtvýchvstání vaši povahu?

Mění zmrtvýchvstání vaši povahu?

25.4.2015 16:33


Seriál The Returned vyvolává řadu otázek. Aktuálně jsme ve fázi, kdy vyvolává víc otázek, než odpovědí, přes které těžko říct, zda se někdy dostaneme. Je toho celá řada, nad čím uvažuju, čemu se snažím přijít na kloub a u čeho se mi to nedaří.


Jedna z nejzásadnějších otázek, které si kladu, je to, jak smrt a návrat mezi živé ty lidi změnil.

Máme tu Victora – malého kluka, který si četl s maminkou pohádky a věřil na hodnou vílu, která se o něj postará, když to bude potřebovat. Pak umřel a po návratu se z něj vyklubal psychopat, co ženský vyřízne jazyk a dá ho sežrat kočce. Ano, vím, že nemám důkaz a tu vraždu snad nikdo ani neřešil, ale jsem přesvědčená, že v tom Victor jede…

Dále tu máme Camille – než umřela tak to taky byla v podstatě malá holka, jejíž největší starostí bylo to, že miluje Bena, o kterého má zájem i její sestra a navzájem si slibovaly, že se mezi ně kluk nepostaví. A pak zemřela a vrátila se. A sice nezabíjí lidi jako Victor, ale z Leny vysává život (což nejspíš nedělá úmyslně), ale je jí to úplně jedno a zatímco její sestra leží polomrtvá v nemocnici a pak se dokonce pohřešuje, ona tráví čas s Leninými přáteli po hospodách a líbá jejího bývalého.

Stejný případ je Helen – zatím v podstatě netušíme, kým byla, než zemřela, ale hned po návratu dohnala svého manžela k sebevraždě a nyní se chystá zničit celý Caldwell.

Zatím bych řekla, že něčím mezi je Simon. U něj se nedá jednoznačně říct, zda je hodný či zlý. Zda se snaží získat Rowan zpět proto, že ji skutečně miluje, či je pouze sobecký a nechce, aby ji měl někdo jiný…

Posledním navrátilcem, o kterém bych se chtěla zmínit, je Adam. Před smrtí masový vrah zabíjející ženy a pojídající jejich žaludky. Hned po svém návratu ublížil Lucy, takže by člověk řekl, že je to stále ten zlý Adam. Ale pak přišla Lena, které nejen, že neublížil, ale ještě jí pomohl a nechal ji žít… Takže si troufám spekulovat – že by byl přeci jen do jisté míry napraven?

Dlouho jsem si nad těmihle změnami v chování u navrátilců lámala hlavu a ne a ne to rozseknout, dokud jsem si nepřečetla komentář uživatelky Majdalenka.

Podle mého to bude tak, že kdo byl před smrtí dobrý, bude jako navrátilec špatný a opačně… Možná se pletu, jen můj názor…

Myslím, že na to kápla. Victor byl před smrtí malý nevinný klučina a teď je z něj ďábel, možná jakýsi anděl smrti. Camille a Helen se taky, zdá se, přidaly k temné straně síly, zatímco původně zlý Adam se přiblížil ke světlu…

Máte podobný názor, nebo si myslíte, že za změnami povah u navrátilců stojí něco jiného než to, že ten, kdo byl hodný, se vrací zlý a naopak?


Jít na The Returned (US) | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!