Připomeňte si, co jsme viděli v sedmé epizodě Rowan

Připomeňte si, co jsme viděli v sedmé epizodě Rowan

26.4.2015 10:53


V sedmé epizodě se rozvíjely osudy většiny našich navrátilců. Někdo se představil světu, někdo se dostal do problémů a někdo plánuje problémy pro ostatní. Připomeňte si, čeho jsme byli svědky, v našem shrnutí.


Pravda o Camille je odhalena světu
Jelikož v šesté epizodě Camille řekla pravdu Benovi, který to zrovna neustál, jsou její rodiče nuceni nastalou situaci řešit a rozhodnou se říct o Camille pravdu. Svolají si proto svou podpůrnou skupinu a Camille se jim ukáže.
Jak by se asi dalo čekat, věci nejdou zrovna tak, jak si to představovali a Peter to vyřeší vskutku Šalamounsky – navede Camille, aby rodinám svých mrtvých přátel „pomohla jít dál“ a nemá to udělat nijak jinak než tak, že jim bude lhát a vyprávět, jak jsou jejich děti v pořádku a na překrásném místě a jak je milují a ví, že se jednou opět setkají a kdesi cosi. V konečném efektu to samozřejmě nejvíc pomůže Camille, protože rodiny jejích spolužáků ji vidí jako jakéhosi anděla, který je spojen s jejich dětmi.
Uznávám, že ta scéna byla poměrně dojemná, ale z morálního hlediska mi to moc správné nepřijde a mám podezření, jestli to v budoucích dílech nepovede k sebevraždám těchto rodičů, kteří se budou chtít dostat ke svým dětem na to překrásné místo o něco dřív.
Jak se Camille představila světu si můžete připomenout v tomto videu

Adam a Tony se musí vypořádat s Lenou
V šesté epizodě jsme Adama a Lenu naposledy viděli užívat si chvilek pro dospělé. V epizodě sedmé Lena zjišťuje pravdu o Adamovi a samozřejmě ji to nenechává zrovna klidnou. V tu chvíli se v chatě objevuje Tony, který ji sváže a pak se dohadují s Adamem, co s ní. Oba jsou rozhodnuti, že jí neublíží a kupodivu jim stačí Lenino slovo, že neprozradí pravdu a nechávají ji jít.
Mimochodem, zdá se, jako by se Lenina rána na zádech zázračně zahojila, protože už to nevypadalo, že by ji nějak omezovala. Ráda si počkám na to, jak to vysvětlí lékařům…
Adamovu dějovou linku v sedmé epizodě si můžete připomenout v tomto videu

Simon se snaží získat zpět svou rodinu
Jak víme, Simon chtěl s Rowan a svou dcerkou Chloe odjet z města. Jenže Rowan se dozvěděla, že si Simon údajně vzal život a opustil ji tudíž vědomě. Rozhodla se zůstat s Tommym a tohoto rozhodnutí se drží i v sedmé epizodě. Takže, když k ní Simon nakráčí, aby si to vyříkali, Rowan ho seřve, řekne mu, co si o něm myslí a pak na scénu nastoupí Tommy. A hádka vede k tomu, že Tommy Simona střelí. Hádám, že Simon zemřel / zemře. Což je vývoj, který mě docela překvapil a ještě víc mě nemile překvapilo to, že na Rowan byla znatelná úleva.
Ovšem nemůžu říct, že bych to nechápala. Někoho milujete, chcete si ho vzít, řeknete mu, že budete mít mimčo a on se vás rozhodne vědomě opustit (Za předpokladu, že se Simon skutečně zabil sám, což asi zcela jistě nebudeme vědět nikdy.). Léta si potom dáváte život dohromady a když se vám to konečně povede a jste zase na dobrém místě, tenhle člověk se vrátí a bohužel se opět stará hlavně o sebe – Já tě chci, já tě potřebuju. A ty tu nech celý život, vytrhni naše dítě ze všeho, co zná, a odjeď se mnou. Takže se asi Rowan nemůžeme úplně divit, že cítí úlevu, když se má její život opět vrátit do normálu.
Navíc si myslím, že tvůrci si tu otevírají zajímavé možnosti. Zůstane tentokrát Simon mrtvý, nebo se znovu vrátí? A pokud se znovu vrátí, nezmění ho vědomí toho, že ho jeho láska v podstatě nechala zabít, v něco temného?

Helen Goddardová plánuje zničit celý Caldwell
Že je Helen mírně řečeno praštěná jsme si už asi všimli všichni. Většina z vás si asi říkala, k čemu tam vůbec tuhle ženskou vrátili, když hned po návratu dohnala manžela k sebevraždě a od té doby se tam v podstatě jen tak prochází. No, nyní už asi víme proč.
Helen je evidentně fanatička, která si původně myslela, že navrátilci jsou něco špatného, temného…, ale nyní se zdá, že svůj názor přehodnotila a myslí si, že špatný je svět kolem ní. Myslí si, že protrhnutí přehrady, při kterém před 29 lety zemřela, bylo božím trestem, jako biblická potopa, a město to nemělo přežít a nemělo být obnoveno. Podle toho, jak v sedmé epizodě získávala za použití nejstarších ženských zbraní informace o tom, jak zničit přehradu, se zdá, že hodlá zničení města dokončit a jsem zvědavá, zda se tak stane již v této řadě a zda ji někdo zastaví, nebo to dotáhne do konce.

Myslíte, že Simon přežil? Také očekáváte, že Helen bude chtít zničit město? A povede se jí to? Spustí Camille lavinu sebevražd? Uvidí ještě Lena Adama, nebo se udá na policii, aby pykal za své hříchy?


Jít na The Returned (US) | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!