Abraham Setrakian

Abraham Setrakian

David Bradley Sezóny 4 2014 - 2017


Profesor Abraham Setrakian přežil holocaust. Nyní vlastní zastavárnu v New Yorku na Manhattanu. S Mistrem, strigoii i zhoubným kmenem má bohaté zkušenosti.

Setrakianův příběh 1. série

Abraham Setrakian je starý vlastník zastavárny, který vykupuje především stříbro. Do ulic chodí oblečen v obleku, dlouhém kabátu a s kloboukem na hlavě, v ruce nosí hůl s hlavicí, stejnou, jakou vlastnil dle legendy Josef Sardu.

Setrakian má se strigoii společnou historii. Poprvé se s Mistrem samotným setkal v polském koncentračním táboře, kde Mistr denně vysával uvězněné Židy. Následně byl Setrakian, jakož syn truhláře, přinucen vyrobit pro Mistra rakev, v níž dodnes přežívá, a v níž je i převážen.

Jeho následující střetnutí s Mistrem pro něj bylo mnohem více zranitelné. Když se ho totiž pokusil zabít, Mistr jej uvěznil a mezitím přeměnil jeho ženu. Tu musel sám Setrakian zabít, jelikož se z ní stal strigoi.

Dodnes má však uchováno její srdce. A celá léta od této chvíle se připravoval na chvíli, kdy vykročí v boji proti Mistrovi, pomstí se mu a navždy s ním zúčtuje.

(Foto: FX)