Ephraim Goodweather

Ephraim Goodweather

Corey Stoll Sezóny 4 2014 - 2017


Dr. Ephraim Goodweather je epidemiolog z Centra pro kontrolu nemocí, který je mimo jiné první, kdo prověřuje nakažené v New Yorku. Má syna Zacka, rodinné problémy a rozpory se svou ženou.

Goodweatherův příběh 1. série

Dr. Ephraim Goodweather je epidemiologem Centra pro kontrolu nemoci a také vedoucí speciálního týmu nazvaného Kanárek, jehož členy jsou Jim Kent a Nora Martinez. Tým je mimo jiné vyslán k záhadnému „vyhaslému“ letadlu, v němž najde mrtvé všechny cestující s výjimkou čtyř (jedním z nich je i Gabriel Bolivar a pilot, na kterém je později provedena pitva).

Poté, co zmizí všechna těla z márnice (kde byla uložena na prozkoumání), začíná se Ephraim o případ zajímat ještě více než předtím, provádí pitvu na jednom z přeživších (který následně zemřel) a zjišťuje, že se organismus daného člověka zcela pozměnil. V ten moment se vše zamotává a nedlouho na to se Ephraim setkává s Abrahamem Setrakianem, který mu vypráví o své minulosti a především o Mistrovi a strigoiích a společně se vydávají do boje se zhoubným kmenem.

(Foto: FX)