Mistr

Mistr

Jonathan Hyde Sezóny 4 2014 - 2017


Sedmý prastarý upír, který se neřídí pravidly a rozhodl se ovládnout svět. Přilétá proto do New Yorku, kde začne šířit upíří nákazu.

Mistr během 1. série

Během svého nemrtvého života Mistr obýval několik těl. V době, kdy přijíždí do New Yorku, má tělo Josefa Sardu, šlechtice, který trpěl gigantismem. Josef Sardu za svého života chodil s holí, která v sobě skrývala stříbrnou čepel. Poté, co Sardua posedne Mistr, se hůl na nějaký čas ztratí, dokud ji nenajde Abraham Setrakian, který ji od té doby používá k zabíjení strigoiů.

Mistr se v New Yorku spojí s Palmerem, který finančně podporuje jeho plány k ovládnutí světa. Mistrovou pravou rukou je Thomas Eichhorst, nacistický vedoucí v táboře Treblinka, kterého Mistr během 2. světové války přeměnil, ale ponechal mu vlastní vůli.

Setrakian se poprvé s Mistrem setkává právě v táboře Treblinka, kde se nepozorován dostává ke spícím vězňům a zabíjí je. Setrakian se ho pokusí zabít, ale selže a Mistr mu zlomí ruce. Po útěku z tábora a konci války Setrakian zasvětí svůj život lovu Mistra. Mistr také během té doby zabíjí Setrakianovu manželku.

Na konci 1. série se Setrakianovi podaří Mistrovo tělo natolik poškodit, že musí svou schránku vyměnit.

(Foto: FX)

Mistr během 2. série

Mistr se skrývá ve tmě a snaží si vyléčit svou poškozenou schránku. Mezitím se nákaza začne šířit celým New Yorkem a strigoiové pomalu začínají celé město ovládat.

Mistr pochopí, že musí najít nové tělo. Ačkoliv Eichhorst počítá s tím, že si vybere jeho, jeho přízeň nakonec získá Bolivar. Od té chvíle je Mistr opět plný síly a rozjíždí svůj plán naplno.

Mistr během 3. série

Ve třetí sérii se Mistr snaží získat Occido Lumen. Proto nabídne doktorovi Goodweathrovi, že mu vrátí syna, pokud mu odevzdá Lumen. Doktor na oko souhlasí, ale na pomoc si vezme Quinlana. Pro něj je to konečně možnost Mistra zabít. Během předání dojde k potyčce a Quinlan setne Mistrovi hlavu. Všichni si myslí, že tím Mistra zničili. Ale Prastaří je vyvádí z omylu, že pokud nezničili hlavního rudého červa, tak si Mistr jistě našel nového hostitele. Nový Mistr se ukáže až v posledním díle řady, kdy se dozvídáme, že mezitím jako hostitele používal vojáka Krofta. Ale aby se dostal k atomové bombě, kterou před nim ukryl Palmer, vybere se jako konečného hostitele právě Palmera. Skupina kolem Setrakiana ho uzavřou do sarkofágu ze stříbra a oceli a chtějí ho potopit na dno oceánu. Než to ale stihnou, vybuchne v New Yorku atomová bomba a Mistr opět uniká.