Postřehy z první epizody The Ones Who Live

Postřehy z první epizody The Ones Who Live

27.2.2024 15:00


Máme za sebou dlouho očekávanou první epizodu seriálu The Walking Dead: The Ones Who Live. Co zajímavého nám bylo v první epizodě odhaleno? Pokud jste epizodu ještě neviděli, článek obsahuje spoilery.


Komiksová událost

I ti, kteří komiks Živí mrtví nikdy nečetli, jistě vědí, že Rick Grimes přišel o pravou ruku. Usekl mu ji Guvernér, aby mu ukázal, že si s ním není radno zahrávat. Tvůrci to do seriálu nikdy nedali, protože na rozdíl od kresleného komiksu, ve hraném seriálu by to Ricka jako ústřední postavu značně omezovalo v akčních scénách, a kromě toho o ruku již přišel Merle Dixon. Diváci se však nevzdávali a pořád to od seriálu očekávali. Poprvé tomu bylo, když se Rick ve čtvrté sérii popral s Tyreesem a měl ruku v obvazech, pak, když se v šesté sérii říznul o čepel, která trčela z jednoho chodce. Po Rickově odchodu ze seriálu však tvůrci vzali ruku Aaronovi, který svým vzhledem značně připomínal komiksového Ricka po válce se Spasiteli.

Po zveřejnění prvních záběrů ze seriálu The Walking Dead: The Ones Who Live se však tato teorie znovu vynořila. Tentokrát však diváci měli pravdu. Rick sice v záběrech z traileru ruku ještě má a druhá fotka je upravená, ale sám si ji na začátku první epizody usekne, aby se znovu mohl pokusit o útěk, oproti komiksu však přijde o levačku. Rick poté dostal protézu s vysunovací čepelí, díky které jeho akční scény nemusejí být omezovány. Mimochodem, scéna, ve které se Rick chystá ruku si useknout, je velmi podobná tomu, jak se na začátku sedmé série chystal useknout ruku Carlovi na Neganův příkaz.

Áčka a béčka

Dlouhé roky nám vrtalo hlavou, co znamenalo rozdělení na A a B, které jsme poprvé slyšeli od Jadis v seriálu The Walking Dead. Od té doby jsme toho slyšeli hodně, ale teď jsme to konečně slyšeli přímo v seriálu. Lidé označení jako áčko jsou silní vůdci, kteří by mohli ohrozit Občanskou republiku, a tak jsou zabiti nebo putují na vědecké experimenty s chodci. Lidé označení jako béčko jsou obyčejní přeživší, kteří musejí šest let sloužit jako svěřenci, než se mohou stát občany Občanské republiky.

Propojení

Pokud jste se rozhodli, že seriál The Walking Dead: World Beyond nebudete sledovat, pak jste přišli o část příběhu, která se probírá v první epizodě, jmenovitě jde o město Omaha, o kterém jsme se dozvěděli, že bylo zničeno. Diváci všech seriálů vědí, že za to nemůže útok jiné skupiny, jak tomu věří Pearl Thorne, ale udělala to sama armáda Občanské republiky, protože předpovědní modely ukázaly, že města Omaha a Portland by jim časem vzala všechny zdroje. Jak bylo řečeno ještě před začátkem seriálu, civilní sektor Občanské republiky netuší, co venku provádí armáda, a nyní víme také to, že ani 90 % vojáků neví, co dělá těch zbylých deset procent. Další odkazy na World Beyond jistě budou následovat. Kromě toho zazněly i zmínky o bombardování Los Angeles ze seriálu Fear the Walking Dead.

Začátek

Dříve jsme spekulovali, zda Občanská republika vznikla již na začátku apokalypsy, a zda její vojáci nebyli odpovědní za bombardování Atlanty. Odpověď je nakonec ano i ne. Generálmajor Beale se neúčastnil bombardování Atlanty, jak se spekulovalo, ale byl to plukovník Okafor, který tak konal dle rozkazů armády Spojených států. Po zničení Atlanty a Los Angeles však odmítl vybombardovat Filadelfii a právě strana, která se oficiální armádě vzepřela, byla počátkem Občanské republiky. Mimochodem, tím, že Okafor shodil bomby na 4 000 vlastních lidí, se stal největším přímým zabijákem univerza The Walking Dead.

Telefony

Když Michonne v desáté sérii našla na opuštěné lodi Rickovy věci, byl tam i telefon s kresbou Michonne a Judith a japonským textem, který znamená: „Věř trochu déle.“ I když mnozí nedokázali pochopit, jak mohl Rick nakreslit Judith, když ji naposledy viděl jako malou, a spekulovali, že to nakreslil někdo jiný (zmiňovalo se i jméno Jadis, která byla umělkyní), musíme se nad tím pousmát, protože Rick prostě nakreslil malou holku, které dal Carlův klobouk, nic víc. A co ten japonský nápis? To se snad dozvíme v další epizodě.

Umění míru

Když Okafor říkal Rickovi a Pearl o svém plánu, měl u sebe i knihu Umění míru, kterou jsme již viděli ve vlastnictví Morgana Jonese, kterému ji dal Eastman.

Poslední scéna

Seriál The Walking Dead skončil scénou, ve které se Rick snaží uprchnout na loď, než ho dožene helikoptéra. Z ní se ozve hlas, který říká: „Je to tak, jak ti říkal, Ricku. Pro živé není úniku.“ Nyní víme, že pilot helikoptéry zmiňoval Okafora, který právě tohle v první epizodě Rickovi řekl. Mimochodem, další bláznivá teorie tvrdila, že hlas z helikoptéry zaručeně patřil Victoru Strandovi.

Skutečný zpravodaj

V Občanské republice mají i televizi, ve které nechybí zprávy. Hlasatelem v těchto zprávách je skutečný zpravodaj Les Trent.

Zamořená oblast

V úvodním intru jsme mohli vidět mapu Spojených států, na které byla vyznačena města Omaha a Portland. A co je to tam dole v Texasu? Radioaktivní oblast, vzniklá po Teddyho útoku na konci šesté série Fear the Walking Dead.

Základny

V dalším záběru pak vidíme všechny základny a výsadková místa, které má Občanská republika k dispozici. Jde vidět, že jejich dosah je skutečně po celých Spojených státech.

Nepřítomné cameo

Po úvodní znělce ještě následovali jména dalších herců. Jedno jméno bylo Luba Mason, což je manželka Rubéna Bladesa, který v seriálu Fear the Walking Dead hrál Daniela Salazara. Ať už ale měla hrát kohokoliv, v první epizodě jsme ji nakonec neviděli.

Foto: AMC


Jít na The Walking Dead: The Ones Who Live | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!