Rick Grimes

Rick Grimes

Andrew Lincoln Sezóny 1 2024 - 2024


Bývalý vůdce Alexandrie, který je považován za mrtvého.

Rick Grimes dříve vedl komunitu přeživších nazvanou Alexandrie, nicméně během jednoho problematického dne, kdy se na komunitu valila horda chodců, se rozhodl obětovat, aby všechny zachránil. Zničil most, aby zabránil postupu chodců, ale během toho odpálil i sebe. Rick však celou událost přežil, ležel polomrtvý několik kilometrů po proudu a Anne ho zachránila.

Společně odletěli helikoptérou do Občanské republiky, kde byl Rick sice zachráněn, ale zároveň uvězněn. Ocitl se v jistém šestiletém programu, po kterém měl být vpuštěn do města, kde měl žít mírumilovný život. Rick však o to nestál, chtěl se vrátit za svou rodinou, a tak se několikrát pokusil o útěk. Během jednoho pokusu dokonce přišel o ruku.

Normálně by mu tyto prohřešky nebyly prominuty, ale Donald Okafor, vysoce postavený člen armády, se za něj neustále přimlouval, protože v něm viděl potenciál. Rick nakonec kývl na jeho nabídku, vstoupil do armády a v té figuroval několik let. Společně s Okaforem měli plány na to, jak změnit celou armádu, ale než se k tomu dostali, Okafor zemřel a Rick se znovushledal s Michonne, která ho hledala.

Rick Grimes je…

Foto: AMC