Odhalí nám finále význam celého seriálu?

Odhalí nám finále význam celého seriálu?

27.11.2021 13:00


Už zítra bude mít předpremiéru poslední díl seriálu The Walking Dead: World Beyond. Zatímco se příběh v poslední době zlepšil, stále čekáme na vysvětlení toho, proč tento seriál vlastně vznikl.


Už v době vzniku seriálu bylo oznámeno, že nás čekají jen dvě série. Zatímco v té první se toho vlastně moc nestalo, ve druhé se řeší již vážnější a zajímavější věci. Předně byla odhalena pravá tvář armády Občanské republiky – té sice jde o záchranu světa, nicméně pouze jejich rukou, a tak likviduje všechny ostatní komunity, se kterými se sice přátelí, ale potají jedná proti nim.

Lze předpokládat, že ve finále s názvem The Last Light dojde k vyřešení zápletky týkající se smrtelného plynu, který chce Občanská republika využít ke zničení Portlandu, posledního spojenecké osady, se kterou se jen naoko přátelí. Jakmile by byla tato komunita vyhlazena, Občanská republika by byla dominantní komunitou v celé Americe.


(Druhá řada nám nabídla mnohem lepší zápletku. Foto: AMC)

Avšak ani vyřešení této zápletky nenabízí dostatečné odpovědi na naše otázky. Například vůbec nevíme, jak vypadá samotná Občanská republika, když jsme doposud viděli jen jednu její výzkumnou stanici. Navíc se děj soustředí především na vojenské složky republiky, což znamená, že jsme například neviděli nikoho z její faktické vlády. A když už je řeč o vedení, neviděli jsme například ani generálmajora Bealea, o kterém se ve druhé řadě pořád mluví. Třeba nás tvůrci překvapí a představí nám ho alespoň v poslední epizodě.

Kromě vyřešení zápletky s plynem se zároveň očekává i to, že bude ve finále naznačeno, co se stalo s Rickem Grimesem. Toto téma jsme nakousli už dříve, a to hned několikrát, nicméně existuje možnost, že ani v tomto ohledu nebudeme uspokojeni a tvůrci nám nenabídnou žádné pojítko na filmy. Musíme se tudíž nechat překvapit.


Jít na The Walking Dead: World Beyond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!