Seriál nám konečně odhalil důvod masakru Univerzitní kolonie

Seriál nám konečně odhalil důvod masakru Univerzitní kolonie

11.11.2021 16:00


Nade všemi třemi seriály z univerza The Walking Dead se vznáší stín tajemné organizace známé jako Občanská republika. Nejnovější epizoda World Beyondu nám konečně osvětlila důvod šokující události z první epizody seriálu.


Už od doby, co se poprvé objevila během války se Spasiteli v původním seriálu The Walking Dead, panovaly ohledně tajemné skupiny CMR se symbolem tří kruhů nejrůznější teorie. Nakonec jsme zjistili, že zkratka CRM znamená Civil Republic Military (armáda Občanské republiky) a že její tři kruhy symbolizují tři vzájemně spolupracující komunity.

První komunitou je Omaha v Nebrasce se 100 tisíci obyvateli, ke které náleží i Univerzitní kolonie, tedy původní sídlo hlavních hrdinů seriálu World Beyond. Tato kolonie měla dalších téměř deset tisíc lidí. Druhou komunitou je Portland ve státě Oregon, který čítá cca 87 000 obyvatel. Poslední třetí je pak utajované sídlo Občanské republiky, které podle podplukovnice Elizabeth Kublek čítá 200 000 lidí.


Hned první díl tohoto seriálu s názvem Brave nám však odhalil, že vojáci Občanské republiky zmasakrovali celou Univerzitní kolonii. Důvod nám byl neznámý celou první sérii, a k tomu jsme se na začátku druhé řady dozvěděli, že armáda Občanské republiky také vyhladila celou Omahu. Pořád jsme však netušili, proč tak učinili.

Nejnovější epizoda Blood and Lies nám konečně poskytla odpovědi. Armáda Občanské republiky v čele s generálmajorem Bealem nikdy netoužila po spojenectví, jenom vyhodnocovala hrozbu své konkurence, které se nyní rozhodla zbavit. Omaha již padla, nyní je na řadě Portland. Podaří se tomu našim hrdinům zabránit?

Foto: AMC


Jít na The Walking Dead: World Beyond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!