Seriál směřuje ke svému konci, jak dopadne celá zápletka a kdo všechno zemře?

Seriál směřuje ke svému konci, jak dopadne celá zápletka a kdo všechno zemře?

20.11.2021 10:00


World Beyond pomalu směřuje ke svému konci, protože nás čekají už jen dva jeho poslední díly. Jak to celé dopadne?


Když byl oznámen vznik seriálu The Walking Dead: World Beyond, bylo zároveň potvrzeno, že půjde o dvacetiepizodní podívanou, která bude mít jasný začátek, prostředek a konec. Nyní celý seriál směřuje ke svému konci, protože nás čekají už jen díly Death and the Dead a The Last Light, a tak si klademe otázku, jaký smysl nakonec bude mít celý projekt?

První řada byla rozhodně uchopena nezajímavě – skupina dětí cestovala skrze státy, aby zachránila otce Hope a Iris, který se údajně nacházel v nebezpečí. K jejich výpravě však došlo jen kvůli fintě armády Občanské republiky, protože jejich otec ve skutečnosti nebyl v nebezpečí. Republice šlo jenom o to přivést do výzkumné stanice Hope, která by svému otci pomáhala s jeho výzkumem.


Následné pokračování, které aktuálně sledujeme, se zaměřuje na vzpouru – děti a jejich spojenci jsou odhodláni zničit Občanskou republiku, protože nyní ví, co provedla v Omaze a Univerzitní kolonii, tedy v komunitách, které děti opustily. Tato zápletka je už sice lepší, ale i tak jde o slabý odvar toho, co jsme původně čekali od seriálu.

(V posledních dílech může zemřít prakticky kdokoliv. Foto: AMC)

Čekali jsme totiž větší zaměření na Občanskou republiku. O ní sice víme několik cenných informací, ale i tak se jí zápletka poměrně vyhýbá. Co bylo tedy posláním seriálu? Jak děj skončí, když má skončit uzavřeně? Dětem jde aktuálně o to opustit výzkumnou stanici a dostat se do Portlandu, kde by měly najít přístřeší, ale pokud bude toto oním koncem, nevíme, zda bude dostatečně uspokojivý. Lze proto předpokládat, že seriál skončí nějak otevřeně.

Zároveň jsou diváci zklamáni z množství úmrtí, které jsme v seriálu mohli spatřit. Doposud zemřela jedna jediná hlavní postava, a to Lyla Belshaw, jejíž smrt zavinily Jadis a Huck. Seriál, který se odehrává v tomto univerzu, by měl mít mnohem větší množství mrtvých postav, a tak čekáme, kdo všechno zemře ve dvou posledních dílech.

Podělte se s námi do diskuze pod článkem o to, jak si myslíte, že celý seriál skončí. Kromě toho vyjádřete svůj názor v následující anketě, ve které nás zajímá váš odhad týkající se smrti hlavních postav. Můžete vybrat maximálně tři charaktery.

Kdo zemře v posledních dvou dílech?

21%
14%
14%
11%
9%
8%
8%
5%
4%
4%
3%
113 hlasů

Jít na The Walking Dead: World Beyond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!