Američanům se líbí česká příroda a památky

Američanům se líbí česká příroda a památky

20.11.2019 16:57


Česká republika je hlavní natáčecí lokací pro seriál. Kromě barrandovských ateliérů filmaři vyrazili i do terénu. Bohužel jejich plány jsou samozřejmě střežené, a tak se až zpětně dozvídáme, kam zamíří. A často jen z lokálních zdrojů. Níže se podíváme, která místa kromě Prahy filmaři již využili.


V našich článcích jsme se zatím věnovali především hereckému obsazení vznikajícího seriálu – naposled jsme psali, že Michael McElhatton bude hrát Tama Al'Thora, Randova otce. Co se týče natáčecích lokací, v jednom z minulých článků jsme krátce zmínili, že se štáb nachází v oblasti Great Soča Gorge na pomezí Slovinska a Itálie. Nepobyl tam ovšem dlouho a patrně již začátkem listopadu se přesunul zpět k nám. A měl napilno. Nejprve zamířili do Českého Švýcarska.

České Švýcarsko

Turisti v okolí Dolského mlýna měli smůlu od 31. 10. do 2. 11., kdy byl ve skalách omezen pohyb kvůli natáčení. Protože nevíme, kteří herci zde natáčeli, nemůžeme s jistotou říci, jakou seriálovou lokalitu České Švýcarsko bude představovat. Lze ale oprávněně předpokládat, že půjde o místo vyskytující se v dějové lince Perrina a Egwain, místo, kde dojde ke konfrontaci s bělokabátníky.


Kostel sv. Václava ve Výsluní

Ve Výsluní na Chomutovsku se natáčelo pouze jediný den, přípravy kostela však trvaly asi měsíc.

Jakou knižní lokaci bude kostel představovat, to zatím nevíme. Pomohou nám s její identifikaci dojmy z natáčení, se kterými se s Chomutovským deníkem podělil starosta Výsluní Ladislav Kareš?

Vitrážová okna zastínili, aby dovnitř nepadalo tolik světla, dali na ně mříže a před oltář umístili zhruba třináct metrů vysokou stěnu. Prostor vypadal exoticky, jako by to bylo v Indii, šlo ale o více stylů. (…) Filmaři nám tu nechají dveře do kostela, které vyrobili pro seriál. Teď si je odvezli na další natáčení, později je ale přivezou zpět.

Kostel má za sebou již několik natáčení ze zahraničním štábem. Natáčel se tu kanadský historický seriál The Borgias či koprodukční film Jindřich IV.

Ploskovice

Zatím posledním zveřejněným místem natáčení je zámek v Ploskovicích, kde se natáčelo tento týden, konkrétně v úterý 19.11.

Tato českými i zahraničními filmaři velmi oblíbená lokalita by mohla pravděpodobně posloužit jako Caemlyn, ale ani zde se nejedná o potvrzenou informaci.

Víte o dalších lokalitách, které filmaři navštívili, nebo si chcete zaspekulovat o tom, jaké knižní lokality navštívená místa představují? Podělte se v komentářích.

Zdroje: Chomutovský deník, Mostecký deník, e-teplicko.cz


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!