Padla první klapka druhé řady

Padla první klapka druhé řady

20.7.2021 15:39


Ano, čtete správně, zatímco z první řady jsme viděli jen pár záblesků a jen spekulujeme, kdy spatří světlo světa, druhá řada, které Amazon teprve relativně nedávno dal zelenou, se začala natáčet právě včera. A to není jediná zpráva, kterou si dnes představíme.


Není úplně zřejmé, kde padla první klapka, kterou hrdě oznamuje tento twitterový příspěvek:

Jednou z možných lokalit jsou Kestřany v Jižních Čechách, kde na přítomnost štábu upozornil náš čtenář @„Tomboid“. Spekulace o tom, co se tam natáčí už jede mezinárodně na plné obrátky, nejčastěji se mluví o pevnosti či táboře Dětí Světla, v teoriích má své místo i město Falme, ve kterém se odehrává finále druhé knihy.

(Horní tvrz v Kestřanech. Které místo v knihách bude asi znázorňovat? Foto: Wikipedia)

Klapka se mohla ale také odehrát uvnitř ateliérů. Zatímco zpočátku zřejmě využíval štáb studia na Barrandově, od loňska se už v Praze-Letňanech točí hlavně ve zbrusu nových a cca 32 000 metrů čtverečných rozlehlých ateliérech vybudovaných čistě jen pro náš seriál – tzv. Jordan Studios zřízených v bývalé automobilové fabrice firmy Avia.

Nebo snad padla první klapka úplně jinde?

Kromě toho tu máme pár dalších novinek. Showrunner R. Judkins nedávno oznámil, že se zúčastní letošní online verze Comic-Conu v San Diegu 23. července, kde bude moci propagovat vznikající seriál i mimo fanouškovskou základnu.

Nejedná se nicméně o samostatný panel The Wheel of Time, nýbrž Amazon panel sdílený několika pořady. Právě kvůli tomu tvůrci zřejmě nevyužijí tuto příležitost ke zveřejnění plnohodnotného traileru, což by udělali pouze v případě, že by se show začala vysílat v září či začátkem října. Nicméně se stále můžeme dočkat nového teaseru, či jiných propagačních materiálů. Judkins ovšem přislíbil trailer do konce léta. Díky tomu můžeme spekulovat, že se první řady dočkáme v druhé polovině října či v listopadu, není totiž pravděpodobné, že by Amazon čekal do prosince, kdy by vyzval na přímý souboj Zaklínače.

A když už to pomalu začíná kolem seriálu vřít, proč se na tom nepřiživit a nepřihodit k tomu film? Nebo rovnou celou filmovou trilogii? Tu totiž jako blesk z čistého nebe oznámila společnost Red Eagle Entertainments, která stojí za neúspěšným pilotem Winter Dragon z roku 2015 a stále vlastní práva na celý Jordanův svět Kola času, na rozdíl od táboru Amazon/Sony, který má od nich pouze jaksi pronajata „práva na časovou osu“ knih – tedy na to, co se děje v knihách, ale na nic, co se stalo před nimi nebo po nich.

Filmová trilogie má pracovní název Age of Legends a neví se o ní skoro nic. Údajně by nás měla zavést hluboko do minulosti a věnovat se založení Bílé věže po kataklyzmatické události, které se v knihách říká Rozbití světa. O scénář by se měl postarat Zack Stentz, který se podílel na scénářích k filmům Thor nebo X-Men: First Class či k seriálu The Flash.

Zdroje: Wotseries, Dragonmount

Nyní, když se druhá řada natáčí, mějte při prázdninovém výletování oči na stopkách a třeba i vy narazíte někde na natáčení a budete se moci v komentářích o to podělit. A co říkáte na slíbenou filmovou trilogii?


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!