Podívejte se, kde se seriál natáčel

Podívejte se, kde se seriál natáčel

28.5.2017 10:32


The White Princess nás zavedla na mnohá historicky významná místa. Rozkryli jsme pro vás, jaké anglické hrady a katedrály si produkce seriálu vybrala pro natáčení.


Náš výlet do tudorovské Anglie začneme na hradě Sudeley v Gloucestershiru, jehož exteriéry byly použity jako zahrady seriálového hradu Westminster, tedy sídla panovníka.


Foto: STARZ


Pamatujete na scénu, kdy Alžběta sedí na zahradě a přemítá nad radami své matky o mateřství? Ty krásně upravené, husté keře jsou součástí parku hradu Sudeley. Zajímavostí také je, že právě zde, v kostele svaté Marie, je pohřbena poslední žena Jindřicha VIII., Kateřina Parrová.


Foto: STARZ

V Gloucestershire zůstaneme ještě chvíli, neboť další místní hrad – Berkeley – byl použit pro scény odehrávající se na nádvoří seriálového Westminsteru a je zde také okno, ze kterého Alžběta Woodvillová házela tajné vzkazy svému podkonímu. Jako zajímavost zmiňme, že právě na tomto hradě byl zavražděn Eduard II. – král, kterého si možná vybavujete z filmu Statečné srdce.


Foto: STARZ

Jeden by myslel, že po ulici, jako vypadaly za vlády Tudorovců, už se dnes neprojdeme. Opak je ale pravdou. Scény královských průvodů se natáčeli ve vesničce Lacock hrabství Wiltshire, kde se jedna taková středověká ulička dochovala.

Naše další zastávka je katedrála Panny Marie v Salisbury, která se pyšní hned dvěma historickými nej. Do nebe se zde tyčí nejvyšší kostelní věž Spojeného království měřící 123m a stále zde tikají nejstarší funkční hodiny z roku 1386. Za zmínku ještě stojí také fakt, že je zde uchována jedna ze 4 původních kopií Magny Charty Libertatum. A právě místní křížová chodba se stala tou, po které se procházejí naše oblíbené seriálové postavy. Že se vám zdá povědomá ještě z jiného filmového snímku? Zrak vás nešálí – stejná chodba účinkovala také ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata.


Foto: STARZ

Další místo, kde se natáčecímu štábu zalíbilo bylo město Arundel v Západním Sussexu. Zdejší katedrálu přenesli do filmového Burgundska a nedaleký hrad byl použit pro jedny z prvních scén celého seriálu jako sídlo hraběte Warwicka.


Foto: STARZ

V šesté epizodě Jindřich a Alžběta vyrazili do Španělska, kde se střetli tváří v tvář s mocným párem panovníků, Ferdinandem II. Aragonským a Isabelou Kastilskou. Scény z honosného paláce byly natáčeny ve Španělsku – v paláci Alcázar v Seville.


Jít na The White Princess | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!