Starz plánuje nový seriál The Spanish Princess

Starz plánuje nový seriál The Spanish Princess

17.3.2018 21:19


Deset měsíců po ukončení minisérie The White Princess přinášíme zprávu o pokračování, respektive nové minisérii, kterou tento týden schválila stanice Starz.


Stanice Starz dala zelenou zfilmování další z knih historičky Philippy Gregory, která se ve svých románech věnuje anglickým královským dynastiím. Připravovaný seriál by měl nést název The Spanish Princess (Španělská princezna) a půjde o převyprávění příběhů ze spisovatelčiných knih „The Constant Princess“ a „The King's Curse“.

Nový seriál naváže na minisérie The White Queen z roku 2013 (nominována na Zlatý glóbus a cenu Emmy) a The White Princess z roku 2017. The Spanish Princess má být silným příběhem z prostředí královského dvora, na který nahlédneme z pohledu žen, ale osvětlí nám také životy obyčejných lidí z Londýna v 16. století. Ústřední postavou se tentokrát stane Kateřina Aragonská.


Starz hodlá pokračovat ve své vysílací strategii a poskytovat prémiový obsah, který se zaměřuje na dosud neodvyprávěné příběhy významných žen historie. Máme vášnivé fanoušky, které zaujaly příběhy Bílé královny i Bílé princezny, a kteří se nemohou dočkat příběhu Kateřiny Aragonské v seriálu Španělská princezna,“ oznámil Carmi Zlotnik z vedení stanice Starz.

Vedením produkce bude znovu pověřená Emma Frost jako showrunnerka a po jejím boku bude pracovat Matthew Graham (Life on Mars, Dr. Who) jako výkonný producent. Spolupracovat s nimi navíc budou další producenti, kteří se podíleli na vzniku obou předchozích minisérií.

Producent Jamie Payne a showrunnerka Emma Frost s protagonisty seriálu The White Princess. Foto: Starz

Jak zní první anotace k připravovanému seriálu?
Krásná dospívající princezna ze Španělska, která je zaslíbená anglickému princi, dorazí do šedivé, chladné Anglie. Její manžel Artur však krátce po svatbě zemře a trůn se zdá být pro Kateřinu ztracen. Leda by tvrdila, že její manželství nebylo o svatební noci naplněno a jako panna může upnout svůj zrak na nového dědice, charismatického a tvrdohlavého prince Jindřicha.

Kdy by se mohl seriál dostat na televizní obrazovky zatím nevíme, ale rok 2019 nám zní realisticky. Nadchla vás zpráva? Těšíte se na novou historickou minisérii?


Jít na The White Princess | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!