S01E10: The Final Battle

S01E10: The Final Battle

CZ 18.8.2013 1 155 000 58 minut


Zdraví královny Anne Neville se rychle zhoršuje, když se dozví o smrti svého nemocného syna Edwarda a také to, že Richard chová jisté city k Elizabeth je připravená zemřít.

Nejprve však očistí své svědomí – ujistí se, že vražda princů vězněných v Toweru není její vina a také ukončí sváry s Elizabeth. Nastává zatmění, které signalizuje konec vlády Yorků, když zatmění končí, Anne umírá.

Elizabeth a její dcery mohou vyjít ze svého útočiště a její prvorozená dcera jde ke dvoru, kde se zamiluje do svého strýce a krále Richarda III. Když Anne umírá, zdá se, že je tu jistá šance, že by se mohli vzít. Ale Richard je na nože s Henry Tudorem, který se chystá napadnout Richardovy nároky na trůn, považuje ho jen za uzurpátora trůnu. Elizabeth je jasné, že si bude muset vzít vítěze konfliktu, buď si vezme svého milovaného krále Richarda anebo muže, kterého nenávidí.

Margaret stále zavřena v domácím vězení, zprávy o smrti královny Anny a jejího syna jí však dávají novou naději, že se její syn stane králem.

Probíhající bitva je velmi proměnlivá, nakonec je však král Richard III. zabit a vítězí Henry Tudor, z kterého se stává král.
  • VictoriaF
    VictoriaF 6.11.2020 | 14:10:02

    Škoda, že to víc neroztáhli, přeci jenom, bylo to podle třech knih, jestli to dobře chápu. Na mně to mělo až moc rychlý spád. Ale za to nejlepší atmosféru ze všech navazujících na něj seriálů. (K této epizodě ještě dodám, až si dáte pozor, na jakou verzi se díváte, viděla jsem nejdřív kratší a byla jsem ošizena o jednu krásnou a podstatnou scénu.)

  • Vystrk
    Vystrk 2.9.2013 | 22:17:08

    za tenhle díl i za celý seriál dávám plný počet… opravdu skvělá podívaná


The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
David Oakes (George), Faye Marsay (Anne Neville), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),