S02E01: A Grain of Truth

S02E01: A Grain of Truth

CZ 17.12.2021 1 hodina 4 minuty


Poté, co Geralt zjistí zdrcující zprávu, vezme Ciri na jediné místo, kde by mohla být v bezpečí. Cestou se ale zastaví u Geraltova starého známého, který se řádně změnil. Tissaia nelítostně pátrá po Yennefer, jež mezitím zjišťuje, že je v nilfgaardském zajetí.

Základní info:

Režie: Stephen Surjik
Scénář: Declan de Barra
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Eamon Farren (Cahir), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Kristofer Hivju (Nivellen), Agnes Born (Vereena), Terence Maynard (Artorius Vigo), Melissandre St. Hilaire (Kira), Lesley Ewen (Meena), Andrew Paul (Colin Coppercloth), … 

Hlavní příběhové linie:

Soddenský pahorek

Jakmile skončí bitva o Soddenský pahorek, Vilgefortz a jeho spojenci doráží své nepřátele a zjišťují rozsah ztrát. Tissaia hledá Yennefer, ale nedaří se jí to, a tak si myslí, že zemřela. Na místě se objeví i Geralt a Ciri, kteří ji taktéž hledají, a tak jim Tissaia poví, že toho mají nechat, protože ji nenajdou.

Redanie

Geralt se rozhodne vzít Ciri na jediné místo, kde by mohla být v bezpečí. Tím místem je zaklínačská pevnost Kaer Morhen, která se nachází daleko na severu. Cestou projíždí Redanií, během které se poznávají trochu více, ale Geralt brzy pojme podezření, že se v okolí nachází něco nebezpečného. Proto se rozhodne navštívit jedno panství, ve kterém bydlí jeho známý Nivellen.

Po příjezdu Geralt zjišťuje, že se Nivellen změnil k nepoznání. Z nějakého důvodu byl proklet, ale když se Geralt pokusí zjistit, jak k tomu došlo, Nivellen mu to nechce říct. Ten se mu zdráhá odpovědět kvůli tomu, že kryje svou milenku, bruxu Vereenu. Ve chvíli, kdy se Vereena pokusí sblížit s Ciri, se ji Geralt pokusí zabít, protože ví, jak je nebezpečná.

V průběhu souboje se Vereeně podaří zajmout Ciri, ale v tu chvíli ji probodne Nivellen. Následně ji dorazí sám Geralt, díky čemuž se zlomí prokletí a Nivellen se promění do své lidské podoby. Jakmile však oběma řekne, co dřív provedl, Geralt a Ciri se vydají zpátky na cestu, aby byli dál od tohoto netvora.

Arethusa

Čarodějové se vrací do Arethusy, kde pečují o zraněné. Jakmile se Tissaia postará o Triss, zaměří svou pozornost na zajatce, kterého se jim podařilo získat. Tím není nikdo jiný než Cahir, a tak ho Tissaia začne mučit, aby se pomstila za Yennefer.

Sodden

Kdesi v Soddenu se Yennefer probouzí a zjišťuje, že je v zajetí Nilfgaardu. Konkrétně ji zajala Fringilla, která s ní plánuje odjet do Cintry, která se proměnila v nilfgaardskou základnu. Jedné noci jsou však přepadeni v lese, přičemž útok přežijí pouze Yennefer a Fringilla.

Trailer ke druhé sérii:

Foto: Netflix


Thumbnail Play icon


 • captain
  captain 12.1.2022 | 19:50:04

  Tak tohle se povedlo. Čekání se vyplatilo. Paráda. Jen tak dál… Hlavně že Yennefer žije! Geralt má vskutku nóbl známosti…

 • Jiri007
  Jiri007 5.1.2022 | 18:19:24

  Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Geralt přivezl Ciri za Nivellenem a jak se snažil zjistit co se na tom mistě děje a nemělo chybu jak se s nožemi trefovali na portret jeho otce a nemělo pak chybu jak Geralt hledal co zabilo ty lidi a jak nakonec tu přišeru zabil protože když někdo takhle zabiji lidi tak je to špatne a jsem zvědav jestli Ciri bude dodržovat pravidla, jinak jsem zvědav co ted bude s Yennefer a Fringillou když na ně zautočili a jsem zvědav jak si poradi když si neduvěřujou a jsem zvědav co zjisti Tissaia od Cahira.

 • mirako
  mirako 29.12.2021 | 0:24:09

  Velice povedená adaptace. Tahle epizoda má o dost vyšší úroveň než ty z první série, jak píše @tom99 Akorát ta závěřečná scénka s kopími na lanech se mi moc nelíbila. 9/10

 • tom99
  tom99 25.12.2021 | 13:10:46

  Na seriálu je vidět větší rozpočet, lepší kostýmy, dražší výprava. Alespoň v tomto se tvůrci polepšili. Co si budeme povídat, doposud polovina epizod byla jen vždy o nějaké příšeře. Celý díl sledujeme poměrně komorní zápletku a ejhle se na konci vyklube nějaká příšera, kterou je nutné zabít. To se pochopitelně časem může zajíst, ale pokud to bude servírováno stylem jako v této epizodě, tak to ještě nějakou dobu vydrží.

 • MartasZLA
  MartasZLA 23.12.2021 | 0:09:44

  Tohle byla paráda! Připadal jsem si jako kdybych sledoval quest ze trojky.

 • Cihi
  Cihi 22.12.2021 | 2:29:23

  Bruxa rika „vyrvu ji hrdlo, pokud NAS nenechas jit“ a tak mi tento dil prinejmensm ukazal, odkud se vzali tzv. nebinarni jedinci, kteri si ziji taky tak trochu ve vlastnim fantasy svete.

 • Amer
  Amer 20.12.2021 | 21:29:33

  Mě se to líbí. :-)

 • CZEMarkus
  CZEMarkus 20.12.2021 | 14:23:29

  Fajn

 • Michal_
  Michal_ 19.12.2021 | 23:30:57

  Zrnko pravdy je jedna z mých nejoblíbenějších povídek se Zaklínačem. To, jak celý ten příběh změnili a převrátili naruby, včetně morálního poučení, je pro mě velké zklamání. Jako by Američani vůbec nechápali pointu toho příběhu, nebo ji chápat nechtějí?

 • Budulineg
  Budulineg 19.12.2021 | 22:48:42

  Jediný díl série, ve kterém tvůrci chápou předlohu a těží z ní to nejlepší. Dialogy, akce, otázky ohledně netvorů a zaklínačského řemesla. Vše co k zaklínači patří. Škoda že je jediný.

loading…

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Jodhi May (Calanthé), Lars Mikkelsen (Stregobor), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Adam Levy (Myšilov), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Royce Pierreson (Istredd), Joey Batey (Marigold), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu)