CD Projekt RED oznámil, že pracuje na další hře ze světa Zaklínače

CD Projekt RED oznámil, že pracuje na další hře ze světa Zaklínače

21.3.2022 19:16


Vědělo se o tom už delší dobu, ale nyní to máme černé na bílém. Polské herní studio potvrdilo, že připravuje dalšího Zaklínače.


CD Projekt RED je herní vývojářské studio z Polska, které světu přineslo takové pecky jako trilogii Zaklínač a futuristické RPG Cyberpunk 2077. Nyní toto studio konečně oficiálně oznámilo, že připravuje další hru ze světa Zaklínače. Vědělo se o tom sice už delší dobu, protože představitelé studia dříve prozradili, že se této značce plánují v budoucnu věnovat do hloubky, nicméně stále to nebylo oznámeno oficiálně.

Toho jsme se dočkali až 21. března. CD Projekt RED potvrdil, že ze světa Zaklínače připravuje další sérii her, které opět oživí tuto značku. Společně s touto informací byla oznámena i dlouholetá spolupráce se společností Epic Games, díky čemuž budou moci vyvinou hru s otevřeným světem dle svých vlastních představ.


(Na co se zaměří nová hra ze světa Zaklínače? Foto: CD Projekt RED)

Výše se můžete podívat na první propagační materiál k nové hře. Na vypuštěném plakátu lze vidět zaklínačský medailon obklopený sněhem. Aktuálně není jasné, kdy bude hra vypuštěna, nicméně lze očekávat, že nás od data vydání dělí ještě spousta let. Pochopitelně ani nevíme to, na co se zaměří její děj, ale Geralt by z něj měl být tentokrát vynechán.

Jakmile CD Projekt RED vydal roku 2015 třetí díl herního Zaklínače, začal intenzivně připravovat hru Cyberpunk 2077, která se dostala mezi hráče v roce 2020. Aktuálně vývojáři i nadále vylepšují a opravují tuto hru, přičemž v plánu mají i vydání dodatečného obsahu. Jakmile však byla samotná hra vydána, studio se mohlo už více zaměřit na nového Zaklínače. Definitivně to však bylo potvrzeno až nyní.

Zdroj článku: The Witcher; Zdroj anotačního obrázku: CD Projekt RED


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!