Herec Kim Bodnia se na roli zaklínače Vesemira připravoval i pomocí herní trilogie

Herec Kim Bodnia se na roli zaklínače Vesemira připravoval i pomocí herní trilogie

21.11.2021 10:00


Ve druhé řadě poznáme spoustu nových zaklínačů, mezi kterými bude figurovat především veterán Vesemir. Jeho herec nedávno prozradil, jak se na tuto roli připravoval.


Před několika dny jsme si zmínili to, co na nedávné události prozradili tvůrci seriálu. Nyní se podíváme i na vyjádření herců, kteří tu byli přítomni. Na místě byl sice herec Joey Batey, ale ten ke své postavě neprozradil moc zajímavých věcí. Předně byla proto pozornost věnována dánskému veteránovi Kimu Bodniovi, který se ve druhé řadě zhostí očekávané role Vesemira.

Herec nejdříve prozradil, že se k Zaklínači dostal poprvé v době, kdy vyšla jeho první hra. Jeho syn chtěl, aby mu ji koupil, a tak mu Bodnia splnil jeho přání, přičemž už tehdy si všiml, že jde o skutečně propracovanou hru. Když byl následně osloven tvůrci seriálu, aby si zahrál Vesemira, mimo jiné si zahrál i všechny hry, aby nastudoval Vesemirovy schopnosti a vlastně samotnou postavu.


(Na propagačních fotkách vypadá Vesemir naprosto skvěle. Foto: Netflix)

K této roli tedy přistupuje velmi opatrně, protože ví, že ji musí zahrát naprosto perfektně. K tomu však herec dodal, že nemá zodpovědnost pouze vůči divákům, ale že nesmí zklamat především svého syna, který od jeho role očekává mnohé. Herec se zároveň zmínil i o tom, že když rodině oznámil, že bude hrát Vesemira, tak ta nedokázala tuto informaci pořádně zpracovat, jak byla nadšená.

Bodnia se ještě zmínil o tom, že se dlouhou dobu setkával s Henrym Cavillem, se kterým nestále řešil vztah mezi Vesemirem a Geraltem, takže od tohoto dua můžeme vskutku očekávat mnohé. Dále herec pověděl, že ho moc bavily scény s Ciri. I mezi nimi totiž dojde k několika velmi intenzivním scénám.

Zdroj článku: Redanian Intelligence


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!