Jak staré jsou postavy seriálu Zaklínač?

Jak staré jsou postavy seriálu Zaklínač?

9.2.2020 16:00


V seriálu Zaklínač se pracuje s časem tak trochu jinak, a proto mají některé postavy poměrně vysoký věk. Věděli jste například, že je Geraltovi přes 100 let?


Svět Zaklínače je plný čarodějek, čarodějů a zaklínačů, kteří prakticky nestárnou. U zaklínačů je to zapříčiněno mutací, zatímco čarodějové a čarodějky se omlazují sami. Streamovací služba Netflix vydala oficiální časovou osu k první sérii, díky čemuž odhalila několik zajímavých faktů, které se týkají věku postav. Pojďme si představit vše, co tato časová osa odhalila.

První řada skončila roku 1263, kdy se setkali Geralt a Ciri v Soddenu. Pokud se tedy v následujících řádcích zmíníme o aktuálním věku postavy, tak to znamená, že takový věk má daná postava v roce 1263. Zároveň upozorňujeme, že následující data narození a věky postav se neshodují s tím, co je uvedeno v knihách.


(Geralt ani Yennefer nejsou žádní mladíci.)

Začněme ústřední trojicí. Geralt se narodil roku 1160, což znamená, že aktuálně mu je 103 let. Yennefer je o něco mladší, protože ta se narodila roku 1192, tudíž jí je 71 let. Ciri je z ústřední trojice pochopitelně nejmladší, narodila se totiž roku 1250, a tak je jí teprve 13 let.

Kromě tohoto tria známe i věk několika dalších postav. Čaroděj Stregobor se narodil roku 786, a proto mu je aktuálně 477 let. V seriálu prozatím nebyla představena starší postava (respektive u některých postav neznáme přesný věk), a proto, co se týče stáří, prozatím vyhrává právě Stregobor. Když už zmiňujeme jeho, tak známe věk i princezny Renfri. Ta se narodila roku 1213, nicméně zemřela roku 1231 rukou zaklínače Geralta. Renfri tedy bylo 18 let.

(Stregobor je aktuálně nejstarší postavou seriálu.)

Věk byl odhalen i u královny Calanthé, ta se narodila roku 1216 a zemřela roku 1263, dožila se tedy 47 let. V době, kdy se narodila Ciri, jí bylo 34 let. Roku 1234 se jí narodila dcera, princezna Pavetta, Calanthé bylo v té době 18 let. Té se narodila Ciri už v 16 letech, nicméně moc dlouho si své dcery neužila, protože někdy poté zemřela. Dosud nebylo odhaleno, kdy přesně došlo k její smrti.

Oficiální časová osa odhalila i Marigoldův aktuální věk, ten se narodil roku 1222, a tak mu v současné době je 41 let (moc na to nevypadá, co?). Ten se s Geraltem poznal roku 1240, tedy když mu bylo 18 let. Dále známe věk i princezny Addy z Temerie. Ta se narodila roku 1229 a roku 1237 byla zbavena prokletí, a proto jí v současné době je 34 let.

Překvapil vás věk některých postav?

Foto: Netflix


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!