Které příběhy uvidíme v první sérii Zaklínače?

Které příběhy uvidíme v první sérii Zaklínače?

9.10.2019 17:00


Zaklínač na naše obrazovky dorazí již za pár měsíců, a proto by nebylo špatné si zrekapitulovat, jaké příběhy nám jednotlivé zdroje potvrdily. Kolika povídek se tedy v seriálu dočkáme a které příběhy zřejmě neuvidíme?


Již letos v prosinci se dočkáme seriálové adaptace knižní série Zaklínač od Andrzeje Sapkowského. Již dříve bylo řečeno, že se první série zaměří převážně na první dvě knihy, tedy Poslední přání a Meč osudu, které jsou na rozdíl od těch následujících zcela povídkové. V seriálu se samozřejmě nedočkáme všech povídek, ale to neznamená, že se jimi tvůrci neinspirují pro rozšíření jiných příběhů.

První povídkou, na kterou v knize narazíte, je Cesta, z níž není návratu, jež se točí kolem setkání Geraltových rodičů. Celá epizoda se této dvojici věnovat určitě nebude, ale už teď víme, že minimálně Geraltova otce Korina a poté i mladého Geralta uvidíme v nějakém flashbacku. Zcela potvrzeným zadaptovaným příběhem je povídka Zaklínač, kterou částečně zpracoval i CD Project pro intro ke své první hře. V ní se Geralt střetne se Strigou a odhalí tajemství týkající se rodiny a dvora krále Foltesta.


Adaptace se dočká i povídka Menší zlo, která pomáhá utvářet Geraltův charakter. V tomhle příběhu se dozvídáme, jak Geralt získal svou přezdívku Řezník z Blavikenu, na níž se v následujících příbězích neustále odkazuje. Tento příběh bude pravděpodobně sloužit jako pilotní epizoda, což potvrzuje hned několik zdrojů. Z první knihy uvidíme v seriálu ještě povídky Otázka ceny, Konec světa a Poslední přání, přičemž tedy nemáme žádné informace pouze o povídkách Hlas rozumu a Zrnko pravdy. Druhá kniha nám pak začíná příběhem Hranice možností, jenž se zaměřuje se setkání s drakem, ale zde pouze víme, že na postavu draka probíhal casting, ale o jeho obsazení jsme od té doby nic neslyšeli.

Do první série se samozřejmě všechny povídky nedostaly. Foto: Netflix

Pokud bychom se nedočkali přímé adaptace povídky Střípek ledu, tak určitě uvidíme alespoň společnou minulost Yennefer a Istredda. Trailer jejich příběh víceméně potvrzuje, ale dosud nevíme, zda se s Istreddem v seriálu setká i Geralt. Zajímavé to bude rozhodně s povídkou Věčný oheň, která nám představuje proměňující se dopplery. Zde jsme neslyšeli o castingu ani jedné z postav, ale jak jsme vás již dříve informovali, prvek dopplera tvůrci možná využijí ve zcela jiném příběhu.

Povídku Trochu se obětovat zřejmě neuvidíme, ale následujícím dvěma příběhům, tedy Meči osudu a Něco více se tvůrci nevyhnou, ani kdyby chtěli. Tyto příběhy se totiž točí kolem setkání Geralta a Ciri, na něž pak následně navazují již populární novely. Stoprocentně však nespatříme adaptaci příběhu Něco končí, něco začíná, který i sám Sapkowski považuje za nekanonický a v knize funguje jen jako takový bonus.

Kromě povídek si pro nás tvůrci ale připravili i zpracování momentů, které knihy pouze zmínily nebo se dějí mezi řádky. Potvrzeno tak máme například výcvik Yennefer a její přeměnu v čarodějku, setkání Geralta s Triss nebo bitvu o Soddenský pahorek. Uvidíme tedy, jak bude seriál působit jako celek a jestli se bude jednat o adaptaci, jakou si příběh zaslouží.

Mrzí vás absence některého z příběhů nebo tvůrci zvolili správnou cestu?


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!