Proč má seriálový Geralt jen jeden meč?

Proč má seriálový Geralt jen jeden meč?

10.7.2019 18:00


Minulý týden začala propagace seriálového Zaklínače, nicméně stále jsou tu tací, kteří nerozumí tomu, proč má Geralt pouze jeden meč na propagačních materiálech.


Zaklínač Geralt se stal celosvětově známou postavou, kterou si každý oblíbil. V posledních deseti letech narostla Geraltova popularita ještě více, a to díky hrám. A právě zřejmě díky popularitě těchto her se Netflix rozhodl investovat do seriál Zaklínač, který nás čeká již tento rok.

Minulý týden vyšly první oficiální fotografie z připravovaného seriálu, mezi kterými jsou i fotografie s Geraltem. Avšak ten má na každé fotce, na které je k nám otočen zády, připnutý pouze jeden meč. Brzy po zveřejnění fotografií se fanoušci začali ihned ptát, proč tomu tak je. Někteří tento seriál začali kvůli tomuto „nedostatku“ i kritizovat.


(Seriál se bude držet knih. Foto: Netflix)

Vysvětlení je však naprosto jednoduché. Všichni, co se diví, že Geralt nenosí na zádech dva meče, nikdy nečetli knihy. V knihách, podle kterých budou natočeny řady seriálu The Witcher, nosí Geralt u sebe pouze jeden meč, a to ocelový. Pochopitelně má druhý, stříbrný, nicméně ten má vždycky připnutý na svém koni.

Dva meče připnuté na zádech jsou čistým výmyslem herní trilogie. V první hře měl Geralt připnuty meče na zádech do kříže, zatímco ve druhém a třetím díle je měl oba připnuty na jednu stranu. Toto nošení dvou mečů na zádech se značně zpopularizovalo, nicméně v knihách nosil Geralt u sebe pouze jeden meč.


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!