Shrnutí děje osmé epizody Family

Shrnutí děje osmé epizody Family

27.1.2022 14:00


Geralt a ostatní zaklínači čelí démonce, která napadla Kaer Morhen. Ciri se ocitá na hraně života, zatímco ji začíná hledat celý Kontinent.


Kaer Morhen

Ciri a její doprovod dorazí na Kaer Morhen, ale Ciri si toho není vůbec vědoma, protože ji posedla mocná Voleth Meir. Místo toho se ona sama ocitne v Cintře, kde jsou všichni její blízcí, kteří již zesnuli. Voleth Meir mezitím zabíjí jednoho zaklínače za druhým, kteří zrovna spí. Když se ale pokusí zabít i Vesemira, zrovna se v jeho pokoji objeví Geralt a Yennefer, kteří sem přijeli brzy po ní.

Voleth Meir začne v Ciriině těle lhát, ale Geralt si brzy uvědomí, s kým má skutečně tu čest, a tak ji konfrontuje. Voleth uprchne pryč a Vesemir začne truchlit nad padlými bratry. Tato chvíle ho zlomí, a tak se rozhodne Ciri zabít, aby je pomstil. Geralt se mu to pokusí rozmluvit, ale Vesemir je už rozhodnutý.


Zatímco Yennefer a Marigold vymýšlí způsob, jak zachrání Ciri, ta se mezitím vydá do hlavního sálu. Do něj brzy dorazí i zaklínači. Geralt se snaží přimět Ciri k rozumu, ale Voleth Meir v jejím těle ukáže, co všechno dokáže. Nejenom, že proti ní použije svou magii, ale zároveň povolá z jiné dimenze netvory, se kterými se zaklínači musí vypořádat.

Když Vesemir spatří smrt svých dalších bratrů, rozhodne se nečekat na Ciriin návrat a pokusí se ji rovnou zabít. Geralt i sama Voleth Meir mu v tom však pokaždé zabrání. Nakonec se Ciri pokusí pomoci Yennefer, která pronikne do její vize a pohltí ji do sebe. Následně Ciri vypudí Voleth pryč, ale v tu chvíli zjistí, že ta je jednou ze členek Divokého honu, který celou tu dobu jde po její síle.

Jakmile je celá situace vyřešena, Yennefer zjišťuje, že se jí vrátila její moc. Geralt informuje Vesemira o tom, že musí odjet pryč. Kdyby totiž někdo našel Ciri, mělo by to vážné následky, protože ona představuje jak mocnou bytost, tak i vlivnou. Mohli by ji tudíž pro své účely zneužít mágové i šlechta.

Téhož večera se ještě setkají Geralt, Yennefer a Ciri. Geralt poví Ciri o tom, že už ví, co po ní chtěla Voleth – chtěla se vrátit domů do své sféry, čehož mohla dosáhnout jen s pomocí Ciriiny síly. Kromě toho jí ale sdělí obavy týkající se Nilfgaardu. Geralt totiž netuší, jak Nilfgaard mohl vědět, že je Ciri v tomto ohledu tak cenná.

Cintra

Dara poví Francesce a Filavandrelovi pravdu o tom, pro koho dříve skutečně pracoval. Když se to oba dozví, myslí si, že právě lidé z Redanie zavraždili jejich dítě. Zatímco se Cintra připravuje na císařův příjezd, Fringilla informuje Cahira o tom, že dezertovalo několik elfů, mezi kterými jsou i Francesca a Filavandrel. Cahir si uvědomí, že jdou po vrazích svého dítěte, a tak čarodějce poví, že v císařových očích uspěla, protože poštvala elfy proti Redanii, nepřátelům Nilfgaardu.

Jakmile se v Cintře objeví Emhyr a setká se s Fringillou a Cahirem, ti ho informují o tom, jak se vypořádali s elfy. Emhyr ale ví moc dobře, že mu lžou, protože to právě on nařídil zavraždění elfího dítěte. Následně dojde k odhalení, že císařem je ve skutečnosti celou tu dobu Duny, Ciriin otec. Ten zavelí k tomu, aby byli Fringilla i Cahir zavřeni do vězení.

Redanie

Někde v Redanii se zrovna nachází Francesca a ostatní elfové. Zatímco shromažďují svůj lid, Francesca prokleje všechny místní děti, které následně jedním mocným kouzlem zavraždí. Takto se chce pomstít Redanii za smrt jejího dítěte.

Po vykonání své pomsty se elfové usadí v lesích a přemýšlí nad svými dalšími kroky. Zvědové je informují o Istreddově přítomnosti, přičemž ten poví Francesce, že Ciri má v sobě starší krev. Kvůli tomu se na hledání Ciri zaměří i elfové.

Arethusa

Tissaia informuje vybrané krále severních královstvích o tom, že princezna Ciri je stále naživu a že Redanie už o tom pravděpodobně ví. Vladaři se následně dohodnou na tom, že na ni vypíší odměnu, protože Lvíče z Cintry prostě musí získat pro sebe.

Oxenfurt

Rience se konečně setkává s Lydiiným zaměstnavatelem. Zatímco spolu řeší své nadcházející plány, Lydia odhaluje svůj zohyzděný obličej, ke kterému přišla po kontaktu s Ciriinou krví.

Tretogor

V hlavním městě Redanie se Dijkstra setkává se svou sovou, kterou je ve skutečnosti čarodějka Filippa Eilhart. Ta ho informuje o tom, že o Ciri ví už celý Kontinent.

Foto: Netflix


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!