Tvůrkyně se vyjádřila ke hrám i původnímu seriálu

Tvůrkyně se vyjádřila ke hrám i původnímu seriálu

9.11.2019 16:00


Nedávno jsme vám přinesli rozhovor s Henrym Cavillem, který promluvil o svém vztahu ke knihám i videohrám, a tentokrát se podíváme za Lauren Hissrich, která za celým seriálem stojí. Jak si její adaptace stojí proti jiným adaptacím a kolik je pravdy na tom, že si Henry vybral Klepnu sám?


Jak probíhalo vaše setkání s Andrzejem Sapkowským? 

Osobně jsem se s ním setkala loni v dubnu, kdy jsem jela do Polska a setkání s ním bylo skvělé. Andrzej se do projektu zapojil, nakolik sám chtěl a čas od času jsme spolu vedli diskuze o zápletce, obsazení a postavách. Také od nás dostal všechny texty a již brzy nás přijede navštívit.

Mohou mít hry negativní dopad na popularitu samotného seriálu? 

Úspěchu videoher a vizí, kterou diváci v hlavách mají, se nebojím. Vidím to spíše jako velkou příležitost. A už od začátku jsme tvrdili, že jde o adaptaci knih. Hru jsem hrála a musím říct, že je skvělá. Knihy jsem četla a nepřestanu je číst jen proto, že se blíží premiéra seriálu. Pro mě je to příležitost nechat lidi, aby cítili a bavili se něčím zcela odlišným. A myslím to tak, že když hrajete, děláte například sami rozhodnutí a jste ovlivněni postavou, což je úžasné. A co přemýšlet nad tím, co postava udělá, když toho nejsem součástí? Právě tato snaha vyvinout nové aspekty k postavám a vývoji příběhu mimo to, co lidé znají, je to, co mě k seriálu tolik táhne.


(Už v prosinci se dočkáme nového zpracování Zaklínače. Foto: Netflix)

Bude seriál obsahovat něco z her?

Ne, pravdou je, že si nebereme žádné přímé odkazy na videohru a ani nepoužíváme postavy, které sami stvořili. Duch hry tu však je, a to je pro mě velmi důležité. Myslím si, že fantasy bereme opravdu vážně a jedna z věcí, kterou tolik miluji, je onen suchý humor, který tu je přítomný. Když jsme seriál plánovali, Klepna byla jednou z věcí, o které jsme s Netflixem diskutovali, že musíme vybrat správného koně, což Henry dokázal. Dokázal se s koňmi poznat a vybrat si, načež řekl: "Tohle je Klepna.“ Kůň je zde opravdu důležitý a nedělám si legraci, když řeknu, že je mezi nimi takový humorný vztah. A to je určitě věc z videoher, které jsme do seriálu přenesli.

Co říkáte na starší polskou adaptaci?

Viděla jsem film a lidé mi také posílali klipy s drakem. Je vtipné sledovat, jak byl Zaklínač zadaptován před dvaceti lety a jak se k tomu přistupuje dnes. Jsou tu například očividné věci jako technologický pokrok, ale diváci jsou dnes také velmi chytří a vždycky si najdou něco nového. Původní seriál vám tak může ukázat, jak se zábava za dvacet let změnila.

Jak se k seriálu stavíte vy v porovnání s hrami a starým seriálem?

Zdroj: Redanian Intelligence


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!