Cahir

Cahir

Eamon Farren Sezóny 2 2019 - 2021


Nilfgaardský šlechtic, jehož úkolem je najít princeznu Ciri.

Cahir je jedním z vojáků nilfgaardského císařství, který byl vyslán do Cintry, aby zde na rozkaz císaře Emhyra zajal princeznu Ciri a přivezl ji s sebou do Nilfgaardu. Během útoku na Severní království prokázal, že je skvělým stratégem a mistrem lsti, když přišel s nápadem poslat za Ciri dopplera s podobou jejího přítele.

Černý rytíř je však také skvělým šermířem, jezdcem i lukostřelcem, kdy je schopen zasáhnout důležitý cíl jednou ranou do hlavy.

První série

Když Nilfgaard zaútočil na Cintru, byl to právě Cahir, kdo vedl armádu černě oděných vojáků proti vojsku královny Calanthé. Samotný královský pár vyrazil se svými muži do boje, což se stalo také jejich koncem. Krále Eista zabil Cahir ranou do oka, zatímco Calanthé byla raněna a musela se stáhnout. Když se Nilfgaarďani přiblížili k hradu, všiml si Cahir, jak ser Lazlo odvádí princeznu Ciri a zabil i jej.

Ciri následně vyvezl z města, ale dívka mu unikla za pomocí svých zděděných schopností, o nichž neměla zdání. Po princezně poté Cahir pátral po uprchlických táborech, ale marně. S pomocí čarodějů následně zjistil, že Ciri zamířila do Brokilonu, kam také vyslal dopplera Adonise s podobou Myšilova, aby jí vyzvedl. Doppler svůj úkol sice splnil, ale jakmile zjistil, co je dívka zač, propustil ji a za Cahirem dorazil s její podobou. I když jeho úkol s Ciri nebyl u konce, vydal se černý rytíř na Sodden, kde proběhla bitva se severskými čaroději, kterou Nilfgaard prohrál, byť s velkými ztrátami na straně Severu.

Cahir byl odhodlaný dopadnout Ciri.

Foto: Netflix
loading…