Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Freya Allan Sezóny 3 2019 - 2023


Princezna pocházející z Cintry, jejíž moc pro ni představuje takovou hrozbu, že ji před ní může ochránit pouze zaklínač Geralt.

Cirilla Fiona Elen Riannon, jak je princezna známa celým jménem, se narodila v Cintře jako dcera Pavetty a rytíře Dunyho, který měl však jedno velké tajemství. Málokdo ví, že s její rodinou experimentovali elfové, aby vyšlechtili mocnou bytost, a tak po mnoha letech křížení vznikla Ciri. Je označována také jako Lvíče z Cintry nebo Zirael, případně jako Dítě překvapení kvůli zákonu, který uplatnil zaklínač Geralt.

Rodiče jí zemřeli, když byla malá, a tak se o její výchovu postarala královna Calanthé, její babička. Už od dětství viděli Ciri všichni jako neposlušnou princeznu, která se radši prala s ostatními dětmi, než aby se věnovala tanci a dalším aktivitám vhodným pro její postavení.

Ciri se nakonec ujali právě Geralt a čarodějka Yennefer, kteří ji po smrti babičky vychovávali a naučili ji i mnoho ze svých vlastních schopností a dovedností.

První série

S Ciri se setkáváme ve chvíli, kdy si hraje s dětmi z obyčejných rodin, ale byla následně odvedena do hradu, aby se účastnila slavnosti, která měla její rodině představit možné budoucí partnery pro Ciri. Zde byla Ciri donucena k tanci se šlechticem Martinem, zatímco se její babička dozvěděla o blížícím se Nilfgaardu.

Uplynuly dva dny a Ciri zůstala uzavřena na hradě, zatímco její prarodiče bojovali s útočníky z jihu. Calanthé se brzy nato vrátila z prohrané bitvy raněná, ale její manžel Eist bitvu nepřežil. Calanthé nechala následně Ciri odvézt ven z hradu a řekla ji, že musí najít Geralta z Rivie.

Rytíř Lazlo, který Ciri doprovázel, byl ale zabit a dívku se pokusil unést Cahir pracující pro Nilfgaard. Ciri se však ubránila svými schopnostmi, o nichž nevěděla, a unikla do lesa, kde si s pomocí bláta obarvila své nápadně šedé vlasy. Zde se seznámila také s chlapcem Darou, z něhož se postupem času vyklubal elf.

Ciri byla vždycky neposlušná princezna.

I když se Ciri pokusilo pomoci několik cizinců, byli napadeni Nilfgaarďany a dívka tak pokračovala na své cestě jen s Darou. Spolu s ním zamířila do Brokilonu, kde se seznámila s dryádami a uviděla zde také svou první vizi. Brzy ji tu vyhledal rodinný přítel Myšilov, který byl ale dopplerem Adonisem v přestrojení. Ciri na to časem přišla a její cesta s Darou i Adonisem se rozešla.

Ciri se následně seznámila s ženou jménem Zola, která ji nabídla přístřeší, ale princezna původně odmítla. Když byla napadena skupinou mužů, Ciri se ubránila a následně Zolinu nabídku přijala. V lese nedaleko jejího domu se konečně setkala s Geraltem, kterého poznala, i když se nikdy předtím neviděli.

Druhá série

Ciri spolu s Geraltem zjistili, že Yennefer údajně zemřela na Soddenském pahorku a poté se cestou na Kaer Morhen stavili u Geraltova starého přítele Nivellena. Toho sužovala kletba, kterou na něj uvalila kněžka z Řádu lvohlavého pavouka. Když u Nivellena přespávali, probudila Ciri bruxa Vereena, kterou prokletý muž miloval. Geralt si nakonec uvědomil pravdu a s bruxou se střetl. Upírka následně vyhrožovala smrtí Ciri, ale Nivellen ji zachránil, což jej zbavilo prokletí.

Ciri získala výcvik a málem se i stala zaklínačkou.

Dvojice následně dorazila na Kaer Morhen, kde se zaklínač Eskel proměnil v lešije a po jeho porážce byl Ciri konečně nabídnut výcvik. Výcvikovou dráhu Ciri opakovala několikrát a následně se s Geraltem střetli i s lešijkou, která změnila Eskela. Tu ale zničil ještě jiný netvor a po tomto boji Ciri pokračovala ve výcviku. Na hradiště mezitím dorazila Triss, která měla zaklínačům s Ciri vypomoct a Vesemir ke všemu uviděl možnost proměnit dívku v novou zaklínačku.

Této přeměně Geralt zabránil a vzal Ciri do svatyně Melitelé, kdy je cestou napadl černobog. Ve svatyni se Ciri dále učila, a to pod vedením Nenneke a Jarreho. Svatyni ale přepadl Rience a dívka uprchla s pomocí Yennefer, která se v ní také pohybovala. Dvojice se vydala do Cintry, ale napadli je Nilfgaarďané. Na poslední chvíli dorazil Geralt, zachránil je a odvezl na Kaer Morhen.

Zpátky na hradišti se Ciri dostala pod kontrolu pradávné Voleth Meir, která jí ukazovala iluze. S její pomocí vypustila na Kaer Morhen monstra, ale zaklínač s čarodějkou ji kontroly Voleth Meir zbavili a poslali ji zpátky do její říše, kam se chtěla celou dobu dostat. Geralt, Yennefer a Ciri se rozhodli od té doby zůstat pohromadě, protože to bylo jejich osudem.

Foto: Netflix
loading…